برگزاری کارگاه آموزشی سواد رسانه و فضای مجازی در شهرستان ممسنی

0 46

کارگاه آموزشی سواد رسانه ای با حضور دکتر موسوی کارشناس و پژوهشگر رسانه در فضای مجازی در سالن همایش امیر کبیر شهر نورآباد برگزار شد.

کارگاه سواد رسانه و فضای مجازی با حضور دکتر سیدعلی موسوی کارشناس و پژوهشگر رسانه در فضای مجازی از مرکز استان فارس جهت اصحاب رسانه ، روابط عمومی های ادارات شهرستان ، مدیران ، مربیان پرورشی ، در سالن اجتماعات امیرکبیر برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی  که با محورها و موضوعات اهمیت و ضرورت سواد رسانه ای ،شناخت انواع رسانه ها و ماهیت و کارکرد آنها برگزار شد دکتر موسوی  در خصوص سواد رسانه ای  برای حاضرین در کارگاه  مطالبی را آموزش دادند و اظهار داشتند:فضای مجازی به عنوان یک پدیده نو ظهور در بسیاری از عرصه ها و جنبه های زندگی فردی و اجتماعی افراد حضوری فعال دارد اما در برخی از موارد آسیب های اجتماعی جبران ناپذیری را وارد کرده است. از این رو باید با آگاهی بخشی و آموزش سواد رسانه ای در خصوص استفاده صحیح از آن به کاهش این آسیب ها کمک کرد.

سواد رسانه‌ای علاوه بر اینکه در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی نقش کلیدی دارد، می‌تواند به ممانعت از نفوذ آسیب‌ها به حریم زندگی اقشار جامعه منجر شود.دکتر موسوی با اشاره به اینکه استفاده از فضای مجازی در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری یافته است، افزود: در چنین شرایطی سواد رسانه و در نگاهی تخصصی‌تر، سواد فضای مجازی اهمیت ویژه‌ای دارد. وی ارتقای سواد فضای مجازی برای اقشار مختلف مردم را ضروری برشمرد و ادامه داد: سواد فضای مجازی اهمیت و نقش ویژه‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و برگزاری جلسات آموزش سواد فضای مجازی برای اقشار مختلف جامعه قطعاً می‌تواند در کاهش آسیب‌ها مؤثر باشد. در این کارگاه دکتر موسوی درباره پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات ، آسیب های این فضا و راهکارهایی مطالبی را ارائه نمودند.

این کارگاه آموزشی با همکاری فرمانداری ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و اداره آموزش و پرورش برگزار گردید .

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 2 =