ارمغان سفر رئیس جمهور برای فرهنگ فارس؛ نزدیک به ۹هزار میلیارد ریال اعتبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: از محل دومین سفر رئیس جمهور و هیات دولت به فارس، هشت هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار به ساخت، تکمیل و تجهیز مراکز فرهنگی و هنری این استان اختصاص یافت.

0 46

حمیدرضا قانعی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: تالار مرکزی شیراز به عنوان یکی بزرگترین پروژه‌های فرهنگی هنری فارس از نیازهای جامعه هنرمندان این استان است و در سفر دوم آیت‌الله رئیسی اعتبار مورد نظر برای تکمیل آن در نظر گرفته شد.
وی افزود: بر این اساس پنج‌هزار میلیارد ریال اعتبار از محل ملی و همکاری شهرداری شیراز به تکمیل این پروژه اختصاص مییابد.
قانعی یادآور شد: تالار مرکزی شیراز در ۱۷ هزار و ۸۰۰ متر با زیربنای ۱۴ هزار متر از یک سالن ۷۰۰ نفره قاب صحنه‌ای و تخصصی ویژه تئاتر با سن متحرک، یک پلاتوی حرفه‌ای و محیط تمرین ویژه گروه های نمایشی، سالن تخصصی ۹۰۰ نفره اجرای موسیقی و بخش های ویژه گالری، آموزشی، اداری، رستوران، کافی شاپ و مهمانسرا طراحی برخوردار است و اکنون حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

امید به تکمیل مراکز فرهنگی فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم در عدالت فرهنگی، ادامه داد: در محل اعتباری دومین سفر رئیس جمهور به فارس ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل مراکز فرهنگی فارس در نظر گرفته شد.
وی عنوان کرد: بر این اساس مراکز فرهنگی شهرستان‌های فیروزآباد، خرامه، خرمبید، گراش، سعادت‌شهر، ممسنی، قیروکارزین، داراب و سپیدان با اعتبارات این سفر استانی تکمیل می‌شود.
قانعی اضافه کرد: در این سفر ۵۰۰ میلیارد تومان نیز برای تعمیر و تجهیز تالار حافظ اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نظر گرفته شد.

تقویت زیرساخت‌های کتابخانه‌ای فارس
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم با اشاره به اهتمام رئیس جمهور و دولت سیزدهم به بهبود دسترسی همگانی به کتابخانه‌ها، گفت: از این روی در سفر مهرماه امسال به فارس اعتبارات لازم برای بخشی از نیازهای کتابخانه‌ای استان دیده شد.
قانعی یادآور شد: کتابخانه مرکزی فارس یکی کلان پروژه‌های کتابخانه‌ای فارس است که در این سفر استانی به طور ویژه مورد توجه قرار گرفت و اعتبار لازم برای ساخت آن اختصاص یافت.
وی اضافه کرد: از محل اعتباری این سفر استانی ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل کتابخانه‌های عمومی چهار شهر خفر، بنارویه، ارسنجان و داراب اختصاص یافت.

قانعی همچنین از اعتبار ۲هزار میلیارد ریالی این سفر برای ساخت سینما در فارس خبر داد.
در سفر ۲۰ و ۲۱ رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به فارس، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به این استان سفر کرد و علاوه بر بررسی مسائل و نیازهای فرهنگ و هنر فارس، به عنوان نماینده آیت‌الله رئیسی به ممسنی سفر کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 1 =