محفل ادبی شاعران فارس و هرمزگان در شهر ارد شهرستان گراش

به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) در روز دوشنبه 29 آبان 1402 شب شعر ملی مقاومت در شهر ارد برگزار شد.

0 39

به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) در روز دوشنبه 29 آبان 1402 شب شعر ملی مقاومت در شهر ارد برگزار شد.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش در محل نمایندگی آموزش و پروزش شهر ارد، میزبان برگزاری شب شعر استانی مقاومت، با حضور ۲۵ شاعر بود. ۶۰ اثر ادبی در این شب شعر، ارائه شد.

سجاد فتحی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این برنامه گفت: این شب شعر در حوزه ادبیات پایداری قرار دارد و دوران دفاع مقدس یادآور ایثار و ازخودگذشتگی مردمی است که درس‌های زیادی را با مقاومت خود به تاریخ دادند.مقاومت امروز مردم مظلوم غزه در مقابل رژیم کودک کش اسرائیل، مردم یمن، سوریه، لبنان، افغانستان و تمامی کسانی که امروز پرچم آزادی‌خواهی به دست گرفته‌اتد، منبعث و برخواسته از تلاش‌های مردم ایران در طول دورانن هشت سال دفاع مقدس است. مقاومت در سراسر ملت‌های مسلمان باعث عزت و سربلندی و تنها راه پیروزی است. البته ادبیات پایداری وظیفه پاسداشت و حراست از این مفاهیم ناب را دارد.

خالو راشد انصاری، شاعر شناخته‌شده‌ی کشوری مهمان ویژه این برنامه بود و سجاد فتحی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای انجمن شعر چشمه گراش و شاعرانی از شهرستان‌های جنوب استان فارس، بندرعباس و دیگر شهرهای استان هرمزگان در این محفل ادبی حضور داشتند.

در پایان مراسم از دو شاعر قدیمی و خوش‌نام شهر ارد، مرحوم حاج سلمان سروش‌زاده و مرحوم شیخ حبیب‌الله انصاری یاد شد.این شب شعر با همکاری نمایندگی آ.پ ارد و سپاه ارد برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + شانزده =