شب شعر شجره طیبه

بسیج در ریشه و تنه دارای یک محور و در شاخ و برگ ها دارای وسعت فراوانی است .بسیج چشمه زاینده ای است که نشات گرفته از دین ما اسلام است که منافع آن به عموم می رسد .امروز وظیفه ما ترویج فرهنگ بسیجی به نسل های جوان و نوجوان با ابزار هنر می باشد .

0 43

شب شعر شجره طیبه در شب چهار شنبه یکم آذر ماه به مناسبت هفته بسیج در شهرستان سپیدان برگزار گردید . سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سپیدان ،ضمن گرامی داشت هفته بسیج و تبریک این ایام میمون به عموم مردم گفت:بسیج از نظر شکلی دارای یک کلمه است ولی از نظر محتوی دنیای از معانی و مفهوم در آن نهفته است .بسیج یک واژه عمیقی و یک حرکت همه جانبه و دریایی است از علم و اندیشه و تدبیر است که به عمق مفاهیم آن نمی رسیم .
ایشان افزود بسیج در ریشه و تنه دارای یک محور و در شاخ و برگ ها دارای وسعت فراوانی است چرا که در تمام مسائل از جمله فرهنگی، اجتماعی ، خدماتی ، بهداشتی ، بازسازی، حرکت های جهادی و …. سهم عظیمی را به خود اختصاص داده است .وی درادامه افزود بسیج مختص یک گروه و یادسته یا نهاد و تشکل خاص نیست .بسیج متعلق به عموم مردم است به طوری که مردم با یک حرکت بسیجی و جهادی هشت سال جنگ دفاع مقدس را حفظ و به نتیجه رسانده و بعد از جنگ با حرکت و گام های جهادی در امورات مختلف از جمله بازسازی وفرهنگی ، اجتماعی ، عمرانی ، خدماتی و…نقس خود را ایفا نموده که نمونه بارز آن حرکت عظیم بسیج مردمی و مبارزه آنها با بیماری منحوس کرونا بوده است .لذا بسیج یک چشمه زاینده ای است که نشات گرفته از دین ما اسلام است که منافع آن به عموم می رسد .امروز وظیفه ما ترویج فرهنگ بسیجی به نسل های جوان و نوجوان با ابزار هنر می باشد .
لازم به ذکر است این برنامه به مناسبت هفته بسیج و به منظور ترویج فرهنگ بسیجی با حضور مسئولین و عموم مردم در شهرستان سپیدان با همکاری کانون مداحان و بسیج هنرمندان و انجمن شعر و ادب شهرستان سپیدان برگزار گردید که 10 نفر از شاعران دل نوشته های خود در وصف بسیج و سرود شعر خواهران  به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) قرائت کردند و در پایان لوح تقدیر و هدایا به شاعران شرکت کننده اهداء گردید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − دو =