جشنواره حافظ خوانی شهرستان اوز که به مناسبت بزرگداشت خواجه راز شیخ شیراز،حافظ شیرین سخن در دو بخش ملی (غیر حضوری ویژه همه اقشار جامعه)و بخش حضوری ویژه دانش آموزی برگزار گردید با معرفی و انتخاب و تجلیل از برکزیدگان بخش حضوری به مناسبت هفته کتاب به کار خود پایان داد

جشنواره حافظ خوانی شهرستان اوز که به مناسبت بزرگداشت خواجه راز شیخ شیراز،حافظ شیرین سخن در دو بخش ملی (غیر حضوری ویژه همه اقشار جامعه)و بخش حضوری ویژه دانش آموزی برگزار گردید با معرفی و انتخاب و تجلیل از برکزیدگان بخش حضوری به مناسبت هفته کتاب به کار خود پایان داد. این جشنواره با همکاری بنیاد مفاخر استان فارس،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،اداره آموزش و پرورش،اداره کتابخانه های شهرستان ،انجمن ادبی تائب،دبیرخانه کتاب شهرستان اوز و باشگاه کتابخوانی بهار برگزار گردید.

0 160

جشنواره حافظ خوانی شهرستان اوز که به مناسبت بزرگداشت خواجه راز شیخ شیراز،حافظ شیرین سخن در دو بخش ملی (غیر حضوری ویژه همه اقشار جامعه)و بخش حضوری ویژه دانش آموزی برگزار گردید با معرفی و انتخاب و تجلیل از برکزیدگان بخش حضوری به مناسبت هفته کتاب به کار خود پایان داد.
این جشنواره با همکاری بنیاد مفاخر استان فارس،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،اداره آموزش و پرورش،اداره کتابخانه های شهرستان ،انجمن ادبی تائب،دبیرخانه کتاب شهرستان اوز و باشگاه کتابخوانی بهار برگزار گردید.
در این جشنواره ۱۷۰ شرکت کننده به رقابت پرداختند که ۳۵ نفر به مرحله نیمه نهایی و در بخش نهایی ۲۰ برگزیده در مقاطع مختلف معرفی و تجلیل شدند.
در آیین اختتامیه جشنواره که در سالن الزهرای اداره آموزش و پرورش برگزار گردید امینی معاونت فرمانداری شهرستان اوز،رضایی ریاست اداره آموزش و پرورش،هاشمی رییس فرهنگ و ارشاد‌،نجاتی معاونت آموزش و پرورش ،مدیران مدارس شهر و روستا و داوران جشنواره
ریحانه رحمان زاده ، طیبه احمدی ،میرهاشم ریاحی ، عبدالله وحدانی و امیرحسین منتظر قائم نیز حضور داشتند و با حوصله در مقاطع مختلف داوری کردند.
هاشمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد در این آیین گفت:این جشنواره چندسالی است که برگزار می گردد و‌در دوسال اخیر شرکت کنندگان زیادی از جشنواره استقبال کرده اند و رقابت ها بهتر و سنگین تر شده است که جا دارد از مربیان مدارس و داوران و خانواده ها تشکر نماییم، جشنواره حافظ خوانی با هدف آشنایی با اشعار و ضرب المثل ها و دیدگاه زیبای حافظ نسبت به شعر و با هدف باعث پاسداشت شعر و ادبیات ایران زمین و‌آشنایی با مشاهیر شعر و ادب و همچنین تقویت اعتماد به نفس و بیان بهتر در دانش آموزان برگزارمی گردد.
میر هاشم ریاحی هیت مدیره انجمن ادبی تائب و از داوران جشنواره در این آیین گفت:حافظ در زمان خود نوآور بوده است و ما ضمن ستودن اشعار زیبای حافظ قرار نیست حرکات ما با هفتصد سال پیش هماهنگ باشد،ادبیات ما بسیار غنی است و به دبیران ادبیات پیشنهاد می کنم به عمق قضیه هم نگاه کنند و معنی اشعار و حال و هوای شعری حافظ را هم آموزش دهند تا اجراها معنی دارتر باشد.
در پایان سه نفر از برگزیدگان داوطلبانه اجرای زیبایی برای حاضرین داشتند.مجری برنامه فاطمه نجاتی از فرهنگیان و عضو انجمن ادبی تائب بود.
در صورت ارسال فیلم ها از اجراها با شما ادب دوستان به اشتراک خواهیم گذاشت با تشکر
خبر و عکس : گلی برازنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 10 =