نشست صمیمی هنرمندان و فرهنگوران با فرمانده ناحیه مقاومت سپاه بمناسبت هفته بسیج در بوانات

به مناسبت هفته بسیج ، جمعی از اعضا و مسئولین انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان و همینطور ،رئیس و کارشناس هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور در ناحیه مقاومت سپاه بسیج بوانات با سرهنگ بابایی فرمانده ناحیه مقاومت ، حاج آقا جوزدانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه دیدار،و هفته بسیج را تبریک گفتند.

0 56

در این دیدار و نشست صمیمی که مهندس زمانی فرماندار وحجت الاسلام و المسلمین زارع امام‌جمعه بوانات نیز حضور داشتند، در مورد حوزه های مختلف فرهنگی و هنری شهرستان بوانات گفتگو و مشکلات این حوزه از زبان هنرمندان بیان شد.سرهنگ بابایی در این نشست ،با بیان مصادیقی از اهمیت هنر در اسلام گفت: هنر همیشه در دین اسلام مورد اهمیت بوده و بخشی از اسلام است، مانیز باید سعی کنیم در راستای اعتلای فرهنگ و هنر در جامعه به خصوص در شهرستان قدم برداریم . البته باید مراقب باشیم هنری که به جامعه ارائه می‌دهیم با فرهنگ،سنت ها و عقاید و ارزشهای دینی ما سازگاری داشته باشد .
وی با توجه به کم رونق شدن فعالیت های فرهنگی هنری بسیج هنرمندان در شهرستان طی سال های اخیر ، تاکید کرد :با توجه به تاثیر گذار بودن ابزار هنر در انتقال مفاهیم فرهنگی و ارزشی در جامعه آمادگی داریم تا با ایجاد بستر های مناسب از هنرمندان در حوزه های مختلف هنری ، به خصوص فعالیت هایی که موجب ایجاد نشاط در جامعه می شود حمایت کنیم. همچنین از تولید آثارفیلم،تئاتر،موسیقی و…در راستای معرفی شهدای شهرستان که برخی از آنها سرنوشت و زندگی منحصر به فردی داشتند استقبال کرده و آماده همکاری با هنرمندان هستیم.

در ادامه این نشست هنرمندان رشته های هنرهای نمایشی، موسیقی،هنرهای تجسمی، نقالی و تعزیه، مجسمه سازی، گویندگی و مجری گری ، فیلم و عکس هنر و سرگرمی و… به بیان مشکلاتی که در سال های اخیر باعث شده انگیزه فعالیت های آنها کمرنگ شود پرداختند.و از فرماندار درخواست کردند اجرای برنامه های مناسبتی عمومی که متولی آن نهاد های دولتی است را به گروه های هنری بسپارند و با تامین مالی اجرای برنامه ها کمک کنند تا در طول سال برنامه های مفرحی برای مردم اجرا کنند.
امام جمعه بوانات نیز ضمن حمایت از فعالیت های فرهنگی هنری خواستار حمایت و مصونیت هنرمندانی شد که در اجراهای خود از مسئولین نقد می‌کنند و تاکید کرد مسئولان به جای پیگیری های قانونی پیگیر رفع مشکلاتی باشند که با زبان هنر مطرح شده است.

در این دیدار فرماندار بوانات نیز آمادگی خود را جهت کمک و حمایت از هنرمندان، به خصوص فعالیت هایی که موجب اشتغالزایی و کارافرینی می شود اعلام و تاکیدکرد: هر برنامه ای که هنرمندان در سطح شهرستان در مناسبت های ملی و مذهبی مرتبط با دولت ،برای مردم اجرا کنند ،می‌توانند از خدمات و امکانات دولتی رایگان استفاده کنند.

در پایان این نشست صمیمی رشیدی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به وجود استعداد های فرهنگی، هنری و ادبی فراوان در سطح شهرستان ،گفت: ما پیگیر شناسایی استعداد های فرهنگی هنری در حوزه های مختلف هستیم تا با ایجاد بانک اطلاعاتی از این افراد بتوانیم علاوه بر ساماندهی و در صورت نیاز آموزش های تکمیلی ،در مناسبت های مختلف نیز از این ظرفیت ها استفاده کنیم .
گفتنی است این نشست بمناسبت هفته بسیج در محل نمازخانه ناحیه مقاومت سپاه روز چهارشنبه یکم اذر ماه با حضور امام جمعه محترم و فرماندار و فرمانده ناحیه مقاومت سپاه و نماینده ولی فقیه در سپاه و ریس اداره فرهنگ و ارشاد با جمعی از هنرمندان برگزار گردید که از طرف مسئولین ارشد شهرستان در برگزاری فعالیتهای فرهنگی و هنری قول مساعدت داده شد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + پنج =