سومین روز جشنواره تئاتر فارس/ گفتگو با بازیگر نمایش صحنه ای “تاوان”

در روزهای برگزاری سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان فارس و نخستین دوره جشنواره تئاتر خیابانی، گفتگوهایی با بازیگران گروه های نمایشی منتخب شرکت در جشنواره صورت گرفته است که به تدریج منتشر خواهد شد.

0 48

محمد امین محمدی، بازیگر نقش امیرعلی، در نمایش صحنه ای ” تاوان ” به کارگردانی اصغر گروسی در جشنواره تئاتر فارس است.

محمدی، با اشاره به اینکه در اصل انتخاب نقش امیر علی، پیشنهاد کارگردان بود، گفت: من شخصا قلم استاد را دوست دارم، به خصوص امیرعلی را دوست داشتم، وی بیگناه است و شرایطی بود که فرصت زندگی را از او گرفته است. از نگاه یک مخاطب دوستش داشتم اما به عنوان یک بازیگر، بازی کردن این نقش بشدت برایم سخت بود و می ترسیدم که نقش را نتوانم خوب اجرا کنم.

بازیگر نقش امیرعلی، گروسی را پشتیبان اصلی خویش در اجرای این نقش دانست و افزود: برای این اجرا، مجبور بودم وزنم را اضافه کنم (که 11 کیلو گرم اضاف کردم) افسردگی گرفتم، در طول تمرین ها، دو تا از دنده هایم شکست، یک هفته قبل از جشنواره ماهیچه ی پشت کتفم دچار پارگی شد و دو اجرای جشنواره بسیار دشوار بود.

او ادامه داد: خانم مریم دهقان و آقای  مهدی دِلال هم آسیب می دیدند در طول تمرین ها، شاید سختی کار و بیماری امیر علی و داستان خواهر برادرهایی که در شرایط عجیب و سختی زندگی می‌کنند و کسی خبر ندارد، من را بیشتر جذب کرد.

وی در پایان اضافه کرد: ما تئاتری ها  از این جشنواره ها ارتزاق میکنیم، قطعا رسیدگی بیشتر باعث انگیزه بخشی می گردد، مثل راه اندازی امور صنفی و… چرا که شغل ما اهالی تئاتر، همین امور مربوط به اجرای یک نمایش است، در قالب کارگردان یا بازیگر یا عوامل اجرایی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =