سومین روز جشنواره تئاتر فارس/ گفتگو با بازیگر نمایش صحنه ای “مجلس لیرخوانی”

در روزهای برگزاری سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان فارس و نخستین دوره جشنواره تئاتر خیابانی، گفتگوهایی با بازیگران گروه های نمایشی منتخب شرکت در جشنواره صورت گرفته است که به تدریج منتشر خواهد شد.

0 56

لیلا یارمحمدی، بازیگر نقش شاه لیر در نمایش صحنه ای ” مجلس لیرخوانی ” به کارگردانی سانیا عاجلی در جشنواره تئاتر فارس است.

یارمحمدی با اشاره به اینکه رشته دانشگاهی اش روانشناسی بالینی، مبتنی بر مطالعه ی رفتار انسان است، گفت: اینکه صداقت و انسانیت در آخر پیروز میدان است، با ظرافت تمام در این نمایش نمود داشت، چطور انسانی خود را بی اختیار می‌کند و زمام خود را به دیگران واگذار می‌کند و همچنان توهم قدرت واختیار در سر می‌پروراند که از پادشاهی با پیشینه‌ی سیاست و مثلأ شکوه عجیب و بس بعید می‌نماید.

بازیگر نقش شاه لیر، ضمن قدردانی از جشنواره، ادامه داد: همواره در جشنواره از استعدادهای جوان حمایت شده و تجربه نشان داده که کارهای بومی، آیینی و البته سنتی را ارج می‌نهد و این خود بیانگر حضور اساتید فن در این حوزه است.

وی در پایان افزود: برخی سالن های اجرا، قدمت چندین ساله دارند و کارایی خود را به مرور به زعم فرسودگی از دست داده اند و ظرفیت محدود بعضی از سالن ها مخاطب تئاتر را آزرده می کند که از تماشای کار محروم می‌شود صرفا به دلیل محدودیت سالن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =