جشنواره بزرگ استعدادیابی «اوج صدا» در شیراز برگزار می‌شود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری جشنواره بزرگ استعدادیابی «اوج صدا» در شیراز خبر داد.

0 86

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد گفت: با توجه به ضرورت استعدادیابی و تربیت جوانان مستعد در حوزه گویندگی، قصه گویی، پادکست و اجراهای صحنه ای بر آن شدیم تا رویدادی را برگزار کنیم تا بتوانیم با خروجی گرفتن از این رویداد بخش عمده‌ای از نیاز های جدی استان در این حوزه ها را با شناسایی افراد مستعد تأمین کنیم.

سید رسول موسوی نژادیان در خصوص جشنواره «اوج صدا» با بیان این مطلب تشریح کرد: بر همین اساس با همکاری موسسه فرهنگی هنری پژواک هنر شهر راز (باشگاه گویندگان فارس)، اقدام به برگزاری رویدادی با عنوان جشنواره «اوج صدا» کردیم که با برنامه‌ریزی خوبی که انجام شد مورد استقبال دستگاه‌های مختلفی قرار گرفت که هم می‌توانند به عنوان حامی و هم بهره‌بردار نهایی در برگزاری رویداد با ما همکاری کنند.

وی به عوامل اجرایی این جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: ابتدای کار سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری، اداره کل آموزش و پرورش، صدا و سیمای استان فارس همکاری خوبی کردند و با جلساتی که برگزار شد هر یک از این سازمان‌ها بخشی از این رویداد را برعهده گرفتند و نتیجه این شد که ما در فاصله حدود یک ماه موفق به جذب بیش از ۳۰۰ اثر از جوانان و نوجوانان استان در حوزه‌های مختلف شدیم‌.

موسوی نژادیان ضمن بیان ضرورت اجرای جشنواره اوج صدا اظهار داشت: اجرای این جشنواره به تأمین نیاز و ظرفیت‌های استان در بخش‌های گویندگی، اجرا و بخش‌های دیگر به ویژه در صدا و سیما، آموزش و پرورش و بخش‌های فرهنگی کمک می‌کند. وی در خصوص مراحل برگزاری جشنواره توضیح داد و گفت: در حال حاضر این جشنواره در مرحله جذب اثر است و مرحله بعدی به صورت حضوری برگزار می‌شود و در نهایت ۱۳ برنامه تلویزیونی را در این جشنواره برنامه ریزی کردیم که با محوریت پخش در شبکه های استانی و شبکه های دیگر ارائه می‌شود.

این مدیر فرهنگی افزود: افرادی که در مرحله نهایی منتخب می شوند رها نخواهند شد و با مجموعه‌های وابسته به اداره ارشاد، صدا و سیما، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌هایی که علاقمند هستند همکاری می‌کنند.

وی ادامه داد: یک برنامه رادیویی نیز در مرکز صداو سیما فارس پیش بینی شده است که از ابتدای تابستان آثار شرکت‌کنندگان و برگزیدگان را پخش می‌کند و باعث انگیزه برای سایر علاقمندان می‌شود.

موسوی نژادیان رده سنی شرکت کنندگان را بدون محدودیت دانست و گفت: افراد شرکت‌کننده می‌توانند از کودکان باشند تا پدربزرگ و مادربزرگ‌ها و در واقع محدودیتی برای شرکت وجود ندارد و افراد مستعد می‌توانند آثار ضبط شده خود را به آدرس سایت  www.ojeseda.com ارسال کنند.

 وی در آخر به شعار جشنواره «از نوه تا پدربزرگ، مادربزرگ» اشاره کرد و گفت: در این جشنواره محوریت سن و سال نیست، چه بسا برنامه هایی وجود دارد که نیاز است بزرگ ترهای ما ایفای نقش کنند که تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند و چنین افراد با استعدادی هستند که تاکنون چنین شرایطی برایشان فراهم نشده و حتی کودکان مستعد و توانمندی هستند که زمینه برای فعالیتشان فراهم نشده، در واقع رویداد اوج صدا شرایطی را فراهم کرده تا ما بتوانیم با شناسایی این افراد از ظرفیت های متعدد و متنوعشان استفاده کنیم.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =