نشست هم اندیشی هنرمندان تئاتر لارستان

نشست هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون مسایل پیش روی تئاتر لارستان، با حضور سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، برگزار شد.

0 47

نشست صمیمی فعالان عرصه نمایش لارستان، با ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لار، در پلاتو مجتمع قرآنی فرهنگی و هنری شهید علیشیری برگزار شد. در این نشست که جمعی از پیشکسوتان و علاقمندان به هنر نمایش حضور داشتند؛ بر رونق بخشی و تلاش برای احیای مجدد نام لارستان در عرصه نماش کشور، تاکید شد.

رقیه ارشادی دانش آموخته رشته ادبیات نمایشی و رییس سابق انجمن نمایش لارستان، ضمن درخواست از فعالان برای تلاش مضاعف جهت رشد یافتن انجمن هنرهای نمایشی، اظهار داشت، تفاوت دیدگاهها و اختلاف نظرات موجب بالندگی و زمینه ساز ترقی است و از این امکان می توان به نحو احسن بهره مند شد.وی تجربه پیشکسوتان نمایش لار، در این زمینه را مغتنم دانست چرا که ایشان میراث دار، دوران طلایی نمایش لارستان هستند و به خوبی از دل تفاوت آرا، در پیشبرد، هنر نمایش کوشیده اند، ارشادی حضور جوانان و اظهار علاقه به نمایش را ظرفیت منحصر به فرد، انجمن هنرهای نمایشی لار عنوان کرد و افزود انرژی و نشاط جوانان در کنار تجربه و متانت پیشکسوتان، استواری نمایش لار را رقم خواهد زد.

گفتنی است پیشینه هنر نمایش در لارستان، به پیش از انقلاب می رسد و در دهه 70 با درخشش در عرصه تئاتر کشور، برگ زرینی را در تاریخ لارستان کهن به ثبت رسانده است. در پایان این مراسم با رای حاضران آقایان، نادر نیرومند، عبدالرضا میرزا نیا، مرتضی وثوقی، عطاء اله اسروش  خانم رقیه ارشادی  وچند نفر دیگر از هنرمندان به عنوان نامزدهای ریاست انجمن هنرهای نمایشی لارستان، انتخاب شدند که در در جلسه آینده ریاست جدید انجمن انتخاب میگردد.. موحدی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، ضمن اظهار خرسندی از برپایی این نشست، اظهار امیدواری کرد با هم افزایی گروه های مختلف نمایش، شاهد رونق بیشتر نمایش در سطح شهرستان باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + هفده =