رئیس شورای فرهنگ عمومی لامرد: حسینیه ها و محافل قرآنی در ماه مبارک رمضان از حالت منفعلی خارج شده و فعال شوند

ششمین و آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال جاری به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد آزاد امام جمعه و رئیس شورا در محل سالن شهید انصاری حوزه علمیه رضویه لامرد برگزار شد.

0 11

ششمین و آخرین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان در سال جاری  به ریاست حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد آزاد امام جمعه و رئیس شورا با موضوع ” ارائه راهکارهای هر چه بهتر برگزار شدن برنامه های فرهنگی قرآنی در ماه مبارک رمضان با عنایت به تقارن با ایام نوروز و جمع بندی برنامه های دستگاههای فرهنگی و تشکلها در راستای برش شهرستانی نقشه مهندسی فرهنگی فارس جهت اجرا در سال 1402″ در محل سالن شهید انصاری حوزه علمیه رضویه لامرد برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین آزاد امام جمعه لامرد در این نشست اظهار داشت: باید کاری کنیم که در ماه مبارک رمضان حسینیه ها و محافل قرآنی از این حالت منفعلی خارج شده و فعال شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی در ادامه به معضلات موجود در سطح جامعه گریز زدند و گفتند: ما هیچ خانواده ای که از نظر دینداری و اعتقادات محکم باشند را ندیدیم که کشف حجاب کند. همه باید کمک کنند تا ظاهر جامعه اصلاح شود، از کوچه و بازار، اماکن عمومی همه و همه مصادیقی از فرهنگ عمومی هستند و باید برای آن تدبیری اندیشید.

ابراهیم کرامت فر فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ عمومی نیز در این جلسه اظهار داشتند: فضاسازی قرآنی باید انجام شود و این ریل گذاری باید توسط همین شورا صورت گیرد و این فضای عمومی می تواند بر عملکرد و تفکر جامعه تاثیر بگذارد.

وی ادامه داد: عموماً مردم ما متدین هستندولی اگر فضای جامعه غیر ارزشی باشد عملکرد غیر ارزشی را در پی خواهد داشت. توانایی روخوانی، روانخوانی و آموزش مفاهیم در میان ادارات و دستگاههای اجرایی باید انجام شود.

محمد هنرپیشه دبیر شورای فرهنگ عمومی با توجه به رصد فعالیتهای فرهنگی که از وظایف این شوراست گفتند: در اسفندماه سال جاری سه رویداد فرهنگی تاثیر گذار انجام شد که برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم دانش آموزی مناطق آموزش و پرورش به میزبانی شهرستان  لامرد، اعزام کاروان راهیان نور به استعداد 1060 نفر و برگزاری همایش نکوداشت و تجلیل از اهالی قلم شهرستان در بخش اشکنان از جمله این رویدادها بود.

تشکیل کارگروه متشکل از رئیس شورا، دبیر و ادارات فرهنگی و تشکلهای قرآنی و جلسه جمع بندی قبل از حلول ماه مبارک رمضان توسط دبیر شورا  و بررسی و مطابقت برنامه های ارسالی دستگاههای فرهنگی با سند مهندسی فرهنگی فارس با حضور هیئت رئیسه شورای فرهنگ عمومی از جمله مصوبات پنجاه و هفتمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان لامرد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 3 =