کتابخانه حافظیه پذیرای کتابگردی مدیران حوزه فرهنگ و کتاب شد

محمدحسین فیروزی سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس به همراه حمید‌رضا قانعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در هفته کتاب‌گردی میهمان کتابخانه حافظیه شدند/ فیروزی: ۷۷ کتابخانه عمومی استان منتخب طرح کتابخانه‌گردی هستند؛ قانعی: انس با «یارمهربان» معمولا از دوران کودکی شکل می گیرد.

0 31

سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس در این رابطه با تصریح اینکه ۷۷ کتابخانه عمومی استان منتخب طرح کتابخانه‌گردی هستند، گفت: مسئولان فرهنگی و اجرایی، شهرداران و اعضای شوراهای شهر، ائمه جمعه، خیرین، اصحاب قلم، کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها در نخستین روز طرح ملی کتابخانه‌گردی با حضور در کتابخانه‌های عمومی، با خدمات کتابخانه‌های عمومی آشنا شدند.

معرفی هرچه بیشتر خدمات کتابخانه‌های عمومی هدف اصلی طرح کتابخانه‌گردی

وی، معرفی هرچه بیشتر خدمات کتابخانه‌های عمومی را هدف اصلی طرح کتابخانه‌گردی برشمرد و گفت: کتابخانه‌گردی یکی از طرح‌های مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است که در چند سال اخیر همزمان با سالروز تأسیس این نهاد برگزار شده است. میزبانی کتابخانه‌های عمومی در این طرح از مردم و مسئولان سبب آشنایی هرچه بیشتر مسئولان با خدمات کتابخانه‌های عمومی و هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌ها همچنین افزایش مخاطب شده است.

محمدحسین فیروزی، همچنین با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی همزمان با کتابخانه‌گردی در استان اضافه کرد: طرح عضویت رایگان، کاشت نهال، برگزاری میز خدمت در کتابخانه‌های عمومی، اجرای برنامه‌های ویژه کودک، برپایی نمایشگاه کارتون کتاب و رونمایی از کتاب «شبی که بانوی دریاچه شدم» نیز در نخستین روز از طرح ملی کتابخانه‌گردی انجام شده است.

انس با «یارمهربان» معمولا از دوران کودکی شکل می گیرد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز با بیان اینکه جمله مشهوری را به یاد دارم با این مضمون که «کسی که مطالعه نمی کند نسبت به کسی که خواندن بلد نیست هیچ برتری ندارد»، گفت: هفدهم اسفندماه سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور را به همه کتابداران، مدیران و اهالی و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی تبریک می گویم.

حمید‌رضا قانعی با اشاره به اینکه آرزو می کنم روزگاری فرارسد که محیط کتابخانه های عمومی کشور مملو از علاقه مندان و عاشقان به علم و مطالعه باشد، افزود: کتاب و کتاب خوانی از مهمترین ارکان پیشرفت جوامع بشری محسوب می شود و انس با این یارمهربان معمولا از دوران کودکی شکل می گیرد و محیط های کودکانه و جذاب کتابخانه های عمومی در افزایش علاقه مندی کودکان و نوجوانان تاثیر بسزایی دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان خاطر نشان کرد: انس با کتاب و محیط های کتابخانه ای آینده ای روشن و درخشان را برای جامعه ما و نسل جدید ما رقم خواهد زد و آگاهی و خردمندی، بصیرت و دقت نظر، آینده نگری و خلاقیت از نتایج اولیه انس با کتاب و کتابخانه های عمومی است. باشد که جامعه ما روز به روز و مشتاقانه تر از قبل به مطالعه و کتابخوانی روی بیاورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =