دهه ی مهدویت و نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند

در این نشست دو موضوع ، دهه ی مهدویت و ساماندهی آرامستان های شهرستان مورد بررسی قرار گرفت..

0 17

نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند به ریاست حجت الاسلام هادی ابراهیمی امام جمعه ی فراشبند و با حضور مهدی محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر اعضا در دفتر امام جمعه برگزار گردید.
در این نشست دو موضوع دهه ی مهدویت و ساماندهی آرامستان های شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
مهدی محمدی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در ابتدای این نشست با تبریک فرارسیدن دهه ی مهدویت به تشریح دستور کار نشست پرداخت .
حجت الاسلام هادی ابراهیمی رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند: ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه گفت: امروزه ما باید قدم های بزرگی برداریم . باید افکار جامعه را مهدوی کنیم و فرهنگ مهدویت را گسترش دهیم . امروز دشمنان شیعه و اسلام ، فکر و ذهن نسل جوان را از موضوع مهم مهدویت دور می کنند .بنابرین وظیفه ی ما این است که تفکر مهدویت را در بین نسل جوان و نوجوان احیا کنیم.
امام جمعه ی فراشبند اضافه کرد: همه ی ما باید تفکر و ایده‌های خود را در راستای ترویج فرهنگ مهدویت ارائه دهیم تا فعالیت‌های مهدویت در این شهرستان نمود بیشتری پیدا کند. و با برنامه ریزی ارگانها ، نهادهای دولتی و همکاری مردم بتوانیم برنامه‌های متنوع و خوبی در نیمه شعبان پیش‌بینی و برگزار کنیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی فراشبند به موضوع ساماندهی آرامستان ها پرداخت و تصریح کرد:بعضی از آرامستانهای شهرستان در عرصه ی ساختاری ، فضاسازی و کیفیت خدمات دهی دارای مشکلاتی هستند . و در بعضی نیز برنامه هایی برگزار می شود که بر اساس سنت و کتاب و در چارچوب اسلام نیست که همین باعث می شود به مرور، خرده فرهنگ ها و رسم و رسومات جدیدی شکل بگیرد و باعث از بین رفتن ارزشها و وحدت اسلامی شود.بنابرین باید متولیان امر برای حل مشکلات ساختاری ، فضاسازی و بهبود کیفیت خدمات و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی برنامه ریزی نمایند.
درپایان این نشست با نظرات اعضای شورا مصوباتی به تصویب رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − هفت =