دفتر بیستمین جشنواره «جبرئیل امین» بسته شد/معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: رونق فعالیت‌های قرآنی به کارنامه جمهوری اسلامی تبدیل شده است

معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه یکی از وظایف نظام مقدس جمهوری اسلامی رونق فعالیت‌های قرآنی است، گفت: ترویج فعالیت‌های قرآنی از ابتدای انقلاب تا به امروز افزایش یافته و تبدیل به کارنامه جمهوری اسلامی شده است.

0 46

سیدمحمد هاشمی، معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌ها وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بیستمین جشنواره «جبرئیل امین» که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزاری شد، گفت: یکی از وظایف نظام مقدس جمهوری اسلامی که تبدیل به یکی از خروجی‌ها، برکات و کارنامه این نظام شده است، رونق گرفتن فعالیت‌های قرآنی است که از اول انقلاب تا به امروز رو به افزایش است.

وی افزود: در مباحث محتوایی، تفسیری، حفظ، ترتیل و قرائت قرآن جهش غیرقابل قیاسی نسبت به دوران قبل از انقلاب در کشورمان شاهد هستیم. هاشمی، مؤسسه بیت‌الاحزان را یکی از رویش‌های پرثمر قرآنی کشور عنوان کرد و افزود: این مؤسسه از یک روستای کوچک توسط یک حافظ قرآن آغاز به‌کار کرده و انصافاً بیت‌الاحزان مصداق شجره طیبه است.

معاون وزیر ارشاد اظهار کرد: امروز شاهد برکات حضور مؤسسه بیت‌الاحزان در تمام نقاط کشور هستیم که این باعث مباهات جمهوری اسلامی است زیرا چنین مولود مبارکی در بدنه قرآنی کشور شکل گرفته است. وی با یادآوری اینکه قریب ۱۲ سال است که با مؤسسه بیت‌الاحزان آشنایی دارد، افزود: حافظان قرآن این مؤسسه عَلَم قرآن و تربیت حافظان قرآن را در مناطق محروم کشور بلند کرده‌اند و این مایه افتخار است.

هاشمی، مؤسسه بیت‌الاحزان را یک مؤسسه در تراز انقلاب اسلامی توصیف کرد و افزود: همه باید برای تربیت حافظان قرآن و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی که همان ترویج فرهنگ قرآن است تلاش کنیم.

دفتر بیستمین جشنواره «جبرئیل امین» بسته شد

بیستمین جشنواره «جبرئیل امین» به منظور تجلیل از ۱۷۲ نفر از اعضای مؤسسه بیت‌الاحزان که طی یک سال گذشته موفق به حفظ قرآن شده‌اند، در شیراز برگزار شد.

بیستمین جشنواره «جبرئیل امین» به منظور تجلیل از ۱۷۲ حافظ کل قرآن کریم که طی یک سال گذشته در مؤسسه بیت‌الاحزان موفق به حفظ قرآن شده‌اند، امروز، ۴ اسفندماه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد. در ابتدای این مراسم ۱۷۲ حافظ کل قرآن کریم به صورت دسته‌جمعی به زیارت مزار شهدای حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و مضجع شریف حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) رفتند.

اجرای این مراسم که به صورت مستقیم از شبکه فارس پخش شد، به عهده محمدرضا پورمعین، رئیس جمعیت قرآنی تهران بود. تلاوت سیدجواد حسینی، قاری بین‌المللی کشورمان، همخوانی حافظان قرآن کریم و اجرای گروه تواشیح از جمله برنامه‌های این مراسم بود. در این مراسم سیدمحمد هاشمی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ میکائیل باقری، مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس و حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) به سخنرانی پرداختند.

خلیلی، یکی از خیران برگزاری این جشنواره که ۸۵۰ میلیون تومان هدیه به حافظان کل قرآن این مراسم اعطا کرده است، گفت: هر کدام از قرآنیان این مراسم که از فردا تا سالروز ولادت امام زمان(عج) ازدواج کند، جهیزیه آنان را تأمین و در صورت پذیرش در دانشگاه وام ۲۰۰ میلیونی و هدیه سفر زیارتی مشهد مقدس نیز اعطا می‌کند. یکی از برنامه‌های جذاب این مراسم قرائت خطبه عقد یک زوج حافظ قرآن توسط حجت‌الاسلام شاهسونی، مدیر مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) بود که با استقبال گسترده حاضران مواجه شد.

در بخش پایانی این مراسم نیز مراسم تجلیل از ۱۷۲ حافظ کل قرآن و خیرانی که در برگزاری این مراسم مؤسسه بیت‌الاحزان را یاری داده‌اند، انجام شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + دوازده =