استقبال چشمگیر دانش آموزان لاری از نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب لار، با استقبال گسترده مدارس مواجه شده است.

0 16

با گذشت چند روز از آغاز به کار نمایشگاه کتاب لار، دانش آموزان این شهرستان حضور چشمگیری در این نمایشگاه داشته اند. مریم خلیلیان از کارمندان مدرسه راه برتر، اذعان داشت از زمان شروع به کار نمایشگاه کتاب تا کنون 5 نوبت به همراه دانش آموزان به نمایشگاه مراجعه داشته ایم. وی اظهار داشت بسیاری از دانش آموزان نیز، در نوبت بعد از ظهر، مراجعه مجدد به نمایشگاه داشته و از خریدهای خود در مدرسه گفتگو می کنند.

خلیلیان افزود؛ تنوع کتابهای موجود در نمایشگاه، تخفیف قابل توجه، وجود برخی کتابهای کمیاب در نمایشگاه، تعدد کتب انگیزشی، اخلاق خوش و آرامش آقای محیط در برخورد با دانش آموزان تجربه عالی نمایشگاه کتاب را برای دانش آموزان رقم زده است.

قاسم محیط مسول نمایشگاه کتاب نیز در حاشیه بازدید دانش آموزان مدارس، ضمن اذعان به استقبال گسترده مدارس از نمایشگاه کتاب اظهار داشت، وجود محلی دایمی برای برپایی نمایشگاه و عرضه محصولات فرهنگی در شهر لار ضروری است، تا ضمن فراهم آمدن فضایی دوست داشتنی و متناسب با ترویج فرهنگ مطالعه، دایر کردن نمایشگاه سهولت بیشتری داشته و محیط برای حضور دانش آموزان مناسب تر و انجام کار های فرهنگی پیرامون کتاب و مطالعه آسان تر و روز آمد شود.

گفتنی است احداث پارک کتاب و محیط دایمی برای ترویج فرهنگ مطالعه و انس با یار مهربان، از جمله مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهر لار و مطالبات اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان است، که تسریع در افتتاح این مکان نیازمند، مساعدت و همکاری نهادهای مربوطه است.

موحدی دبیر شورای فرهنگ عمومی و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به سابقه تاریخی لارستان و ادب دوستی این سرزمین و علاقه وافر شهروندان لاری به کتابخوانی اظهار داشت، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای رسالت خود، در قالب مصوبات شورای فرهنگ عمومی، پیگیری های لازم جهت فراهم آمدن مکانهای مناسب جهت ترویج انس با کتاب و پر کردن اوقات فراغت را در دستور کار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 2 =