تجدید میثاق فعالین قرآنی با شهدای انقلاب

مراسم غبارروبی گلزار شهدا تجدید میثاق فعالین قرآنی با شهدای انقلاب اسلامی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی چهارشنبه 19 بهمن ماه ساعت 10 صبح در گلزار شهدا شیراز قطعه شهدای گمنام، برگزار شد.

0 17

جامعه قرآنی فارس با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق کردند/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس: شهدای انقلاب اسلامی مظلوم هستند

تجدید میثاق جامعه قرآنی استان فارس با شهدا

همزمان با ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، مراسم تجدید میثاق جامعه قرآنی استان فارس به‌همت کمیته قرآنی ستاد بزرگداشت انقلاب اسلامی امروز، ۱۹ بهمن‌ در گلزار شهدای شیراز برگزار شد.

این مراسم معنوی ابتدا در جوار قطعه شهدای گمنام با تلاوت آیات وحی با نوای امین امیری، یکی از قاریان استان فارس و قرائت زیارت امین‌الله آغاز شد و بعد از نواختن مارش نظامی گروه ارتش جمهوری اسلامی، جامعه قرآنی استان مزار شهدای گمنام را گلباران کردند.

سپس جامعه قرآنی استان فارس بر سر مزار شهدای انقلاب اسلامی، شهدای قرآنی، شهدای مدافع امنیت و شهدای دوران دفاع مقدس حضور یافته و با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق کردند.

شهدای انقلاب اسلامی مظلوم هستند

حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در حاشیه این مراسم، ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و سالروز بزرگداشت شهادت حضرت شاهچراغ(ع) گفت: در انقلاب اسلامی مفهوم شهادت و آموزه‌های قرآن به هم تنیده شده است چرا که این انقلاب برگرفته از آموزه‌ها و دستورات قرآن کریم بود.

وی با یادآوری نقش شهدا در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: شهدای انقلاب اسلامی مظلوم هستند زیرا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بلافاصله اقدامات و توطئه‌های گسترده‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی ایجاد شد و شهدای بسیار بعد از آن و به خصوص در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی شد به همین دلیل توجه به خصوص به سیره شهدای انقلاب اسلامی کمتر در محصولات فرهنگی دیده می‌شود.

قانعی بیان کرد: امروز جمعی از فعالان قرآنی با حضور بر سر مزار شهدای انقلاب، تجدید بیعت مجددی با این شهدا کردند تا بار دیگر این مسئله را هم به خود و هم به نسل جدید یادآور شوند که شهدای انقلاب همگی رهروان حقیقی قرآنی بودند و باید این مسیر را با قدرت‌تر از همیشه ادامه داد.

تجدید میثاق فعالین قرآنی با شهدای انقلاب

گزارش تصویری/کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − دو =