داریوش منتظری حمایت از فیلم اولی‌ها جایگاه سینما را ارتقا می‌دهد/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس: جلسات نقد، زمینه ای برای برگزاری کارگاه های آموزشی

داریوش منتظری در مقام کارگردان با بیان اینکه فیلم اولی‌ها با حمایت می‌توانند جایگاه سینما را ارتقا دهند، گفت: فیلم‌اولی‌ها در جشنواره امسال حضور پررنگی داشتند و سطح این فیلم‌ها از نظر فنی رشد خوبی داشته است.

0 23

داریوش منتظری در حاشیه چهارمین روز از جشنواره فیلم فجر شیراز اظهار کرد:کارگردان‌های جوان در جشنواره امسال فیلم‌های بسیار خوبی را به نمایش گذاشته‌اند و سطح فیلم اولی‌ها از نظر فنی رشد خوبی داشته است و در این فیلم‌ها از دکوپاژهای به روزی استفاده شده؛ بدون شک سینمای نجیبی از این نسل دیده می‌شود.

این فیلمساز و کارگردان ادامه داد: کارگردان‌های بسیار خوبی با پتانسیل و انگیزه بالا در این جشنواره حضور دارند اما از همکارانی هم فیلم دیدم که در گذشته یادگار خوبی در ذهن مخاطب بر جای گذاشته‌اند اما اکنون که به سن بالا رسیده‌اند پرواضح است پتانسیل‌ قبل در کارهای آنها به چشم نمی‌خورد و بهتر است استراحت کنند و به طریق دیگری به سینما کمک کنند؛ آنها می‌توانند از جشنواره حمایت کنند تا چراغ جشنواره‌ها خاموش نشود.

منتظری یادآور شد: ما صاحب این جشن هستیم و باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا این سینمای نحیب پایدار و مانا باقی بماند چراکه ارتقای سینما نشان دهنده فرهنگ و ارتقای کشور است.

وی گفت: چه زیبا بود که در این جشنواره شاهد فیلم‌هایی با ژانر دفاع مقدس بودیم که این تبلور روشن آینده فیلمسازان جوان است؛ به طور کلی امسال فیلم‌های بسیار خوبی در جشنواره به نمایش گذاشته شده است و این فیلم‌ها توانسته‌اند مخاطبان بسیاری را به سینماهای شیراز بکشانند.

این کارگردان با بیان اینکه اگر جوانان فعال در عرصه فیلم را حمایت کنیم قطعا می‌توانند جایگاه سینما را ارتقا دهند، گفت: فیلم‌اولی‌ها در جشنواره امسال حضور پررنگی داشتند و من از این حضور پررنگ بسیار لذت بردم؛ این فیلم‌ها بخشی از آثاری هستند که توسط تعدادی از جوانان خلاق و با استعداد ساخته شده‌اند.

منتظری با تأکید بر اهمیت کشف و شناسایی هنرمندان جوان و فیلمساز در اقصی نقاط کشور گفت: برای فعالیت در حیطه سینما افزون بر داشتن علم روز، باید انگیزه و توان انجام آن کار را هم داشت؛ لذا زمینه‌سازی برای ورود جوانان مستعد و خوش ذوق در این حوزه به ویژه جوانان فعال در این عرصه در شهرستان‌ها بسیار مهم و حیاتی است.

با استفاده از ظرفیت جلسات نقد، زمینه برگزاری کارگاه آموزشی فراهم می‌شود

 

حمیدرضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در رابطه با فیلم‌های اکران شده در تالار حافظ اظهار کرد: تالار حافظ به عنوان تالار اصلی که ویژه اهالی فرهنگ، هنر و رسانه است میزبان اکران فیلم‌های جشنواره فیلم فجر است؛ خوشبختانه تالار حافظ در این دوره از جشنواره با استقبال بسیار خوب مخاطبان روبه رو است و این اتفاق نشان‌دهنده این است که اگر فیلم خوبی اکران شود و فیلم‌های خوبی بر روی پرده سینما باشد مخاطبان به ویژه مخاطبان تخصصی حوزه سینما از این فیلم‌ها استقبال می‌کنند و برای تماشای فیلم به سینما می‌آیند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در مجموع امیدواریم جشنواره فجر و اکران‌های فیلم در این جشنواره منجر به رشد و تعالی هنر هفتم در شهر و کشورمان شود؛ ما با استفاده از ظرفیت جلسات نقد در تلاش هستیم که کارگاه آموزشی برای جوانان علاقمند به سینما فراهم شود.

قانعی بیان کرد: در این نشست‌ها درصدد هستیم گفت‌وگوهایی که در خصوص فیلم‌ها می‌شود و زوایای پنهان فیلم هم از نظر تکنیکال و هم از نظر محتوا را برای مخاطبان تشریح کنیم امیدوارم بتوانیم در نهایت و پس از پایان یافتن جشنواره کلاس کاری فیلم سازی را در استان ارتقا دهیم.

بیست و دومین جشنواره فیلم فجر در شیراز از روز دوشنبه ۱۷ بهمن ماه آغاز شده است و تا ۲۴ بهمن ماه ادامه دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =