آغاز برنامه های گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با افتتاح «نمایشگاه مکتب انقلاب اسلامی» در شیراز

نمایشگاه مکتب انقلاب اسلامی با حضور آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و حمیدرضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ساختمان شماره ۲ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گشایش یافت.

0 74

حمید رضا قانعی در خصوص این نمایشگاه به خبرنگار ما گفت : رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال های اخیر خـواص ، انقلابیـون، علاقمنـدان و فعالان را به تعمق در هویت و ماهیـت انقـلاب دعـوت کردنـد و معتقدیم در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی لازم است در خصوص ماهیت انقلاب اسلامی تامل و تعمق بیشتری داشته باشیم .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: راه اندازی و افتتاح نمایشگاه مکتب انقلاب اسلامی با هدف تعمق و تدبر در ماهیت انقلاب اسلامی و توجه به دستاوردهای این انقلاب تا کنون و همچنین آینده ای که برای آن متصور هستیم، بوده است. درباره انقلاب مطالب زیادی شنیده ایم اما لازم است درباره این مطالب فراوان، تفکر و تعمق نماییم. امروز باید نسبت به انقلاب اسلامی تعهد بیشتر داشته باشـیم و آگاهانه به این پدیده بی‌نظیر در عصر حاضر توجه کنیم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی بیان داشت: باید یک تـلاش همه جانبـه و جهـادی جهت شناسایی انقلاب شروع نماییم. این تلاش، یک جهاد نظری است. با مراجعـه بـه ماهیت انقلاب اسلامی درمی یابیم این انقلاب تحت تأثیر شـرایط منطقه ای، عصـری و قومی به وجود نیامده است. هرچند که اینها در شکل گیریِ چگونگی انقـلاب اثرگذار بوده اند، اما ماهیت انقلاب، ماهیت فراقومی و فرامنطقه ای است و برای شناساییِ ماهیت این پدیده عظیم، لازم است به ریشه های این اتفاق بزرگ توجه شود.

قانعی اظهار داشت: ما در نمایشگاه مکتب انقلاب اسلامی سه بخش عمده داریم، بخش اول توجه به ریشه انقلاب اسلامی و خاستگاه تمدنی آن، بخش دوم معرفی برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و بخش سوم آینده پژوهی مسائل اساسی انقلاب و توجه به اقدامات ایجابی دستگاه های فرهنگی ذیل برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی می باشد. در این نمایشگاه برای آشنایی بیشتر مخاطبان از راویان آموزش دیده استفاده می کنیم که بخش های مختلف نمایشگاه را برای علاقه مندان روایت می کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تاکید کرد: در حال حاضر بازدید از نمایشگاه تنها بصورت گروهی (گروه های حداقل ده نفره) و با هماهنگی قبلی امکان پذیر است و نمایشگاه تا پایان بهمن ماه ادامه خواهد داشت و همچنین، آدرس نمایشگاه چهارراه ایثار، ساختمان شماره دو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس می باشد و تلفن جهت هماهنگی بازدید از نمایشگاه شماره 09333578490  اعلام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =