با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد،استاد رزاقی پیشکسوت تئاتر فارس تکریم شد

محمود سالاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای آیین پایانی بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور به شیراز سفر کرده بود از علی نق رزاقی هنرمند پیشکسوت تئاتر استان فارس و دارای درجه یک هنری تکریم به عمل آورد.

0 63

محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه کاظم نظری مدیرکل هنرهای نمایشی و حمیدرضا قانعی مدیرکل ارشاد استان فارس با هدف تکریم مقام استادان هنر، مشورت و استفاده از نقطه نظرات آن‌ها ظهر یکشنبه ۲۵ دی ماه با استاد علی‌نقی رزاقی پیشکسوت تئاتر استان فارس در شیراز دیدار و تجلیل کردند.

در ابتدای این دیدار صمیمی استاد رزاقی ضمن بیان توضیحاتی از روند فعالیت‌های هنری خود، به اهمیت توجه به فرهنگ و هنر ایران زمین در آثارشان و تبیین اصول اخلاقی در عرصه هنرهای نمایشی و ضرورت آموزش و پرورش نسل جوان پرداخت.

در ادامه محمود سالاری ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، به آثار برجسته و جایگاه استاد رزاقی از گذشته تا کنون اشاره کرد و بر توجه و  تکریم هنرمندان پیشکسوت به عنوان ثروت و سرمایه اصلی در جهت تحقق عدالت فرهنگی و لزوم استفاده از نظرات این عزیزان در عرصه های مختلف هنری تأکید کرد.

استاد علی نقی رزاقی نمایش نامه نویس، کارگردان و مدرس عرصه هنرهای نمایشی، متولد ۱۳۲۳ در شیراز و دارای نشان درجه یک هنری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. محور نمایشنامه های این استاد هنر تئاتر، تحقیق بر آثاری همچون عطار، مولانا، سعدی، حافظ، نظامی و اهلی شیرازی است.

«علی نقی رزاقی» هنرمند پیشکسوت تئاتر استان فارس موفق به کسب درجه یک هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در سال ۱۳۲۳ در شیراز به دنیا آمد. از او بیش از ۱۰ کتاب چاپ شده است. نمایش‌هایی همچون “منتظران را…”، “مرگ پیر همراه”، “روی خط بی نهایت”، “راه طویل سیمرغ”، “آخرین دور” ، “قاب “بی تصویر”، “خسرو شیرین و فرهاد” از جمله نمایشنامه هایی هستند که به قلم او نگاشته شده است.

محور نمایشنامه های این استاد هنر تئاتر تحقیق بر آثاری همچون عطار، مولانا، سعدی، حافظ، نظامی و اهلی شیرازی است. کارگردانی، تدریس، سرپرستی گروه آزاد تئاتر شیراز، عضویت در هیات بازبینی استان فارس از جمله خدمات او به تئاتر فارس است. وی در نهمین جشنواره تئاتر فجر به عنوان نویسنده و کارگردان نمایش “قاب بی تصویر” منتخب کانون ملی منتقدان کشور شد.

نمایش های “یک جلوش تا بینهایت صفر”، “نی در قصه های مولانا”، “حافظ خلوت نشین پرهیاهو”، “بی تو مهتاب شبی”، ” درنای خاموش” و ” بوی خوش سیمرغ” از جمله آثاری است که به کارگردانی او به روی صحنه رفته است.

در این دیدار کاظم نظری مدیر کل هنرهای نمایشی کشور و حمیدرضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس حضور داشتند و در کنار محمود سالاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از استاد رزاقی پیشکسوت تئاتر فارس، تجلیل به عمل آوردند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =