استاندار فارس: ‌روندها در ادارات برای جلب رضایت مردم اصلاح شود

استاندار فارس در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، آسیب‌شناسی فرایند خدمات رسانی به مردم در دستگاه‌های اجرایی و نهادهای استان را خواستار شد و تأکید کرد: روندهای خدمت در ادارات برای جلب رضایت مردم اصلاح شود.

0 89

محمدهادی ایمانیه در این جلسه افزود: علاوه بر تلاش برای بهبود مسائل معیشتی، مردم مطالبه دیگری از مسئولان در زمینه مبارزه با بی عدالتی و اصلاح ناکارآمدی‌ها دارند که باید از ظرفیت‌ها برای تحقق این مطالبه مردم استفاده شود.
وی در این زمینه به بهره‌گیری از ظرفیت فناوری اطلاعات و اینترنت در زمینه تسهیل امور اداری،‌ حذف امضاهای طلایی و حل مشکلات مردم در خدمات رسانی ادارات، به عنوان بخشی از راهکارها در این زمینه اشاره کرد.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تحقق مصوبات در خصوص تسهیل امور ازدواج و حمایت از فرزندآوری نیاز به عزم جدی حوزه‌های اداری و سازمان‌ها دارد، گفت: قوانین و آئین‌نامه‌ها با وجود زمان زیادی که برای وضع و تدوین آنها صرف می‌شود به شکل مطلوب اجرایی نمی‌شوند.
ایمانیه در ادامه به پیگیری پیشنهاد خود در زمینه فراهم کردن زمینه دورکاری بانوان در دستگاه‌های اجرایی استان فارس، براحصای راهکارهای قانونی تحقق این ایده گفت: بنا بر این پیشنهاد، بانوان متأهل از ساعت ۱۲ می‌توانند از محل کار به منزل بروند و دورکاری انجام دهند؛ نظر مساعد شفاهی مسئولان عالی اجرایی در این زمینه اخذ شده است و با پیش‌بینی راهکارهای قانونی، فارس در این زمینه می‌تواند الگوی کشور باشد.
وی بیان داشت: بر اساس طرح صیانت از جمعیت اهدای یک قطعه زمین به افرادی که سه فرزند یا بیشتر داشته باشند، پیش‌بینی شده است؛ تفاهم‌نامه در این زمینه منعقد شده و بهترین جای هر شهر برای این کار در نظر گرفته شده است. قطعا اجرای این طرح برای ما اولویت دارد.
استاندار فارس همچنین اظهار داشت: ادارات در دادن مرخصی زایمان به ویژه برای نیروهای شرکتی و قراردادی تردید دارند که جای تأسف و تعجب دارد. این در حالیست که قانون اجازه این مرخصی برای بانوان را داده است اما بانوان برای گرفتن این مرخصی در برخی ادارات حتی تهدید به لغو قرارداد می‌شوند.
ایمانیه به اجرای طرح نفس در بسیج جامعه پزشکی اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای افزایش جمعیت است چراکه سقط جنین در جامعه مشکل ایجاد و تلاش‌ها برای افزایش جمعیت را کم اثر می‌کند.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مناسبت‌های مذهبی پیش‌رو، بر تعیین متولی مشخص در استان برای گرامیداشت سالروز میلاد حضرت زهرا (س) و همچنین سالروز میلاد امیرالمومنین (ع) و مناسبت های مشابه تأکید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =