بررسی نقشه مهندسی فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی گراش

پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی گراش به بررسی ابعاد گوناگون برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی اختصاص یافت .

0 24

نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان گراش نهم آذرماه سال جاری با حضور اعضای حقیقی و حقوقی، به ریاست حجت الاسلام سید محمد باقر بخشایش ­پور، امام جمعه شهرستان گراش، پیرامون جمع ­بندی کارکردهای شورای مشورتی شورای فرهنگ عمومی، بررسی برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور و راه اندازی کمیته همکاری آموزش و پرورش با حوزه های علمیه، در دفتر وی برگزار شد.

سید محمد باقر بخشایش­ پور امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان گراش، ضمن خیرمقدم به اعضای شورای فرهنگ عمومی و تبریک میلاد با سعادت عقیله بنی هاشم (س) و روز پرستار، با گلایه نسبت به برخی از مدیران گفت: مسوولینی که نسبت به مصوبات شورای فرهنگ عمومی بی توجه هستند می­ بایست از طریق فرمانداری توجیه شده و مدیری که در شورای فرهنگ عمومی کوتاهی می­کند، باید مورد برخورد قانونی قرار گیرند.

بخشایش پور با تاکید بر اهمیت برش استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور ادامه داد:‌ از قبل مقرر گردیده که ادارات در برش فرهنگی شهرستان برای هر سال چند برنامه ارایه دهند و این موضوع چیزی نیست که با رفتن هر مسوول پایان یابد و دستورالعملی که ادارات دارند در ذیل این برش دیده شده است. در مورد اولویت اول شورای مشورتی که راه اندازی مرکز مشاوره هست، می ­بایست به عنوان دستورالعمل ادارات و مجموعه ها قرار گیرد و به عنوان اولین اولویت فرهنگی شهرستان، راه اندازی و تقویت گردد. دستورالعمل ادارات هم در جلسه کارگروه داده خواهد شد.

وی در مورد دستور کار سوم این شورا، با تاکید بر اهمیت نقش آموزش و پرورش در رشد و تعالی جامعه گفت:‌ در این هفته کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش را تشکیل خواهیم داد، ضمن اینکه در سال آینده با کمبود معلم مواجه خواهیم بود، می­ بایست از ظرفیت شورای فرهنگ عمومی در راستای تقویت دانشگاه فرهنگیان و همچنین رشته های فنی و حرفه ایی نهایت استفاده را برد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + پنج =