همایش راهکارهای جذب نوجوانان و جوانان در عرصه نماز در خرم بید برگزار گردید

همایش راهکارهای جذب نوجوانان و جوانان و فعالین عرصه نماز با حضور دبیر ستاد اقامه نماز استان فارس حجت الاسلام و المسلمین حاج آقاعلی سقاچی و امام جمعه محترم شهر صفاشهر حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا عادل حاجی پور و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای عبدالحسین برزگر و فرماندهی سپاه سرهنگ رستمی و جمعی از فعالین عرصه نماز در مسجد صاحب الزمان صفاشهر برگزار گردید

0 37

همایش راهکارهای جذب نوجوانان و جوانان در عرصه نماز با حضور دبیر ستاد اقامه نماز استان فارس حجت الاسلام و المسلمین حاج آقاعلی سقاچی و امام جمعه محترم شهر صفاشهر حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا عادل حاجی پور و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای عبدالحسین برزگر و فرماندهی سپاه سرهنگ رستمی و جمعی از فعالین عرصه نماز در مسجد صاحب الزمان صفاشهر برگزار گردید در این کارگاه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقاعلی سقاچی درباره نماز ، گفت: انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی، تشکیل منظم و مؤثر به موقع جلسات ستاد اقامه نماز است که در برخی ادارات خیلی خوب جلسات اقامه نماز برگزار می‌شود، برخی دیگر رابط اعزام نمی‌کنند و متأسفانه برخی ادارات مؤثر هنوز شورای نماز تشکیل نداده‌اند.
قائم مقام ستاد اقامه نماز با بیان اینکه یکی از آثار نماز تواضع است که خود نیز انواعی دارد، گفت: اگر کسی اهل نماز باشد متواضع می‌شود.
وی با بیان اینکه متأسفانه جامعه امروز ما دچار بداخلاقی شده است، گفت: آمار طلاق در جامعه اسلامی ما سیر صعودی را دنبال می‌کند که این آمار بسیار نگران کننده است به گونه‌ای که در سال 88، از 5 ازدواج به ثبت رسیده در فارس یکی از آنان منجر به طلاق شده یعنی آمار طلاق 20 درصد در فارس بوده و در تهران نیز در سال 88 از هر 3 ازدواج یکی منجر به طلاق می‌شود یعنی 33 درصد نرخ رشد طلاق بوده است.
قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس ادامه داد: بداخلاقی در جامعه تنها به این آمار ختم نمی‌شود بلکه بداخلاقی یعنی خلاف قانون و شرع وهرجا که خلاف قانون و مقررات جمهوری اسلامی عمل شود خلاف شرع است.
حجت الاسلام سقاچی با انتقاد از ترویج فرهنگ ماهواره در کشور گفت: متأسفانه در بین کانال‌های ماهواره، 380 کانال آهنگ و 74 شبکه متعلق به مد است، 23 شبکه برنامه تاریخی که ما را به بی بند و باری سوق می‌دهند، 419 شبکه به ورزش می‌پردازد، 252 کانال برنامه کودک و نوجوانان که ارزش‌های غربی را در بین کودکان ترویج می‌دهد، 92 کانال تبلیغ کانال‌های لوکس است، 112 شبکه فارسی زبان که 92 آن فقط تبلیغ فرق ضاله است، 80 شبکه ترک زبان و 214 شبکه مخصوص اسرائیل است و 2 شبکه متعلق به مهردخت یهودی است که فارسی صحبت می‌کند.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند من نسبت به آینده جوانان خوشبین هستم زیرا که با این همه هجمه اخلاقی جوانان ما اینگونه جانفشانی می‌کنند اما توقع ما بیشتر از اینهاست.
قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس با اشاره به آیه « إِنَّ الصَّلَاهَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنکَرِ» گفت:‌ این بدان معنی نیست که وقتی نماز می‌خوانیم دیگر مرتکب گناه نمی‌شویم، بلکه بدین معنی است که نماز بازدارنده از ارتکاب گناه است.
بنا بر این گزارش، حجت الاسلام سقاچی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انواع تواضع، گفت: اولین نوع تواضع،‌ تواضع در برابر خداوند است و آنان که که متواضع و در مقابل حق تسلیمند، جزء اصحاب یمین هستند. این همایش درتاریخ 30/08/1401 با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج ناحیه مقاومت سپاه ساعت 9 الی 11 صبح در مسجد صاحب الزمان برگزار گردید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =