آئین تجلیل از فعالان فرهنگی ، هنری فراشبند

طی مراسمی با حضور روح الله انصاری ،فرماندار فراشبند، محمود رحمانی معاون ایشان و مهدی محمدی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ، روز یکشنبه 29 آبان در سالن فرمانداری شهرستان فراشبند از 20 نفر ازفعالان فرهنگی، هنری این شهرستان تجلیل شد

0 33

طی مراسمی با حضور روح الله انصاری ،فرماندار فراشبند، محمود رحمانی معاون ایشان و مهدی محمدی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ، روز یکشنبه 29 آبان در سالن شهید سلیمانی فرمانداری شهرستان فراشبند از 20 نفر ازفعالان فرهنگی، هنری این شهرستان تجلیل شد.
مهدی محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فراشبند با ارائه گزارشی از فعالیتهای این اداره در 6 ماهه ی نخست سال جاری گفت: قدردانی از شخصیت‌های فرهنگی و هنری از نشانه های بالندگی و توسعه یافتگی هر جامعه است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. ایشان ضمن قدردانی از تلاش تمامی فعالان عرصه فرهنگ و هنر گفت: مبحث فرهنگ یکی از چالش‌های جدی جامعه است که نیاز به تلاش مضاعف دارد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان فراشبند ادامه داد: تجلیل از هنرمندان شهرستان با هدف تقویت و پاسداشت ارزش های فرهنگی و هنری، معرفی الگوها و ظرفیتهای بومی شهرستان در دستور کار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

روح الله انصاری فرماندار شهرستان فراشبند ضمن خیر مقدم به فعالان فرهنگی وهنری و قدردانی از زحمات وتلاشهای ارزنده ی این قشر بیان کرد: استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری، بهترین راه برای انتقال اهداف متعالی انقلاب اسلامی به نسل امروز است. و یکی از بهترین راه‌های صدور انقلاب اسلامی استفاده از زبان هنر است که متولیان امر باید با برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی برنامه‌ریزی کنند.

فرماندار فراشبند تصریح کرد:زبان هنر رساترین زبان است. ما با زبان شعر،نقاشی ، موسیقی وتئاتر می توانیم خیلی از ناگفته ها ، مطالبات ، احساسات ، مشکلات و …به نحو بهتری منتقل کنیم.هنرمند چیره دست قادر است در آثارش عواطف خود را به صورتی آشکار کند که باعث برانگیخته شدن احساسات مخاطب شود و با ایجاد عواطف مشترک با مخاطبان ارتباط و پیوندی معنوی برقرار کند . هنرمند با خلق آثار بدیع ، آنچه را که افراد عادی از درک آن عاجز بوده اند را برای همگان قابل درک کرده است. نقاشی ،تئاتر ،مجسمه سازی، موسیقی،شعر، فیلم سازی ، کاریکاتور و غیره امروزه دیگر بخش های ثابت و جذاب زندگی جوامع انسانی شمرده میشوند.
روح الله انصاری در پاسخ به مطالبات و نیاز های هنرمندان که برخی از آنها در زمینه های مختلف فرهنگ وهنر مطرح شد، بیان کرد : وظیفه ما حمایت از جامعه هنرمندان است و این قول را به شما می دهیم که با تمام توان و ظرفیت ، آنچه که از دست ما بر می آید در حق شما دریغ نکنیم .
گفتنی است در این نشست ، هنرمندان شهرستان توجه ویژه ی مسوولین شهرستان به زیر ساخت های فرهنگی و حمایت ویژه از فعالیت های هنرمندان را خواستار شدند.
در پایان این مراسم از سوی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی از 20 نفر از فعالان فرهنگی، هنری در حوزه های مختلف از جمله موسیقی، هنرهای نمایشی،فیلم وعکس ، شعر ،کانون فرهنگی مساجد و رسانه با اهداء لوح تقدیر و هدیه نقدی تجلیل به عمل آمد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =