سلسله نشست های کارگاه های آموزشی و تخصصی انجمن های ادبی در استان فارس

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس خبر داد: کارگاه های آموزشی و تخصصی انجمن های ادبی استان فارس در حال انجام است.

0 24

غلامرضا خوش اقبال با بیان اینکه، مدتها اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در نظر داشت برای حمایت بیش از پیش انجمن های ادبی در حال فعالیت استان فارس، ساختار های علمی و محتوایی انجمن ها را بهبود بخشد، گفت: در جلسه ای که به عنوان اولین مجمع عمومی انجمن های ادبی استان فارس برگزار شد، مقرر گردید تا نیاز سنجی های مشخصی در حوزه ادبیات و انجمن‌های ادبی استان فارس از تک تک اعضای این انجمن ها انجام پذیرد.

وی افزود: پس از بررسی بازخورد ها از سوی اعضای انجمن ها بیش از ده عنوان کارگاه علمی تدوین و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با همکاری دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز توانست از اساتید مجرب و جوان برای احیا و آموزش کارگاه انجمن‌های ادبی سراسر استان فارس اقدام نماید.

خوش اقبال ادامه داد: در این دوره ها برنامه ریزی اداره کل اینگونه بود که شهرستان های همجوار انجمن‌های ادبی فعال در این شهرستان ها بتوانند در یک شهرستان مشخص کس گرد هم آمده و کارگاه ها را در سطح مطلوب برگزار کنند. این برنامه ها یک هفته پیش از هفته کتاب و کتابخوانی در استان فارس آغاز به کار کرد و شهرستان آباده برای انجمن های ادبی شمال فارس و کارگاه بعد در شهرستان جهرم و شهرهای اطراف این شهرستان و چهارشنبه این هفته این کارگاه های تخصصی در شهرستان کازرون و همچنین شهرستان مرودشت با حضور اساتید برگزار خواهد شد.
وی اظهار داشت: لازم به یادآوری است استقبال علاقه مندان و اعضای انجمن های ادبی از این کارگاه ها بسیار زیاد بوده و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال سلسله کارگاه های تخصصی انجمن های ادبی را در سطح مطلوب و با مشارکت حداکثری این عزیزان دنبال کنیم.
از همین رو تقاضا داریم علاقمندان به ادبیات و فرهنگ استان فارس می توانند با شرکت در این کارگاه ها و همراهی تشکل ها و انجمن های ادبی فعال به پویایی این دوره ها کمک ویژه‌ای داشته باشند که اگر بتوانیم جامعه ای فعال در حوزه پژوهش و همچنین علاقه مند به کتاب و کتابخوانی داشته باشیم به تبع روشنایی و پیشرفت های آینده از آن ما خواهد بود
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 20 =