در حاشیه کارگاه عملی قرمز پررنگ مطرح شد: هنرمندان پیشگام جامعه در گرامیداشت یاد شهدا هستند

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در حاشیه کارگاه عملی قرمز پررنگ گفت: هنر والاترین زبانیست که می تواند مفاهیم ارجمندی چون شهادت را به جامعه منتقل کند

0 117

وحید نمازی در حاشیه کارگاه عملی قرمز پررنگ که به مناسبت یادمان شهدای حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیه السلام برگزار شد اظهار داشت: هنرمندان پیشگام جامعه در گرامیداشت یاد شهدای این حادثه بودند.
وی افزود: مجمع طراحان انقلاب اسلامی استان فارس «بیت» به عنوان گروهی از هنرمندان انقلابی و دغدغه مند همراه با سایر هنرمندان متعهد استان از نخستین لحظات حادثه عروج ملکوتی شهدای حرم مطهر در صحنه حاضر بودند و تا به امروز تلاشهای ارزشمندی در این زمینه داشته اند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس ادامه داد: برگزاری کارگاه عملی نقاشی «قرمز پررنگ» در حقیقت نقطه اوج این تلاش هاست که باحضور هنرمندان شناخته شده و توانمندی چون استاد حسن روح الامین به نتیجه رسیده است.
وی با اشاره به اهمیت استفاده از زبان هنر تصریح کرد: واقعیت این است در دهه چهارم انقلاب اسلامی همه به اهمیت زبان هنر وقوف دارند علی الخصوص کسانی که به منظومه اندیشگانی مقام معظم رهبری اشراف دارند می دانند از نگاه حضرت ایشان راه ماندگاری هر اندیشه و پیامی، پوشاندن شولای هنر بر تن آن است.
نمازی افزود: خوشبختانه این تلاش از سوی هنرمندان در یک تشکل انقلابی مردمی و هنری شکل گرفته و مجموعه پردیس هنر و اندیشه انقلاب اسلامی ره آوین نیز به عنوان مرکز پشتیبان و هدایتگر جریان های جوان هنری انقلاب اسلامی در این رویداد ایفای نقش کرده است.
وی در پایان اظهار داشت: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس نیز وظیفه خویش می داند مثل گذشته از همه هنرمندان و تلاشگران جوان و جوان اندیش جبهه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی در استان فارس برای عمل به منویات مقام معظم رهبری در این عرصه حمایت کند.

در این رویداد هنری اساتیدی همچون عبدالحمید قدیریان، حسن روح الامین، علی بحرینی، صولت اله باصری و باران محسنی حضور داشتند و هنرآفرینی کردند و گوشه ای از شهادت شهدای حرم شاه چراغ را به رشته تصویر در آوردند که تا 19 آبان ماه 1401 در حرم مطهر شاهچراغ علیه السلام ادامه داشت و پس از تولید آثار ارزشمند هنرمندان، تابلوهای خلق شده همگی به موزه حرم اهداء خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − نه =