آموزش هنر برای همه

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس خبر داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال برگزاری طرح «آموزش هنر برای همه» به منظور گسترش عدالت آموزش‌های فرهنگی و هنری در سراسر کشور است.

0 407

سیدرسول موسوی نژادیان طرح مذکور را در راستای شعار تحول و عدالت محوری دولت سیزدهم و برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام داشت و گفت: طرح یاد شده به منظور دستیابی به هدف توسعه اقتصاد هنر و کسب و کارهای فرهنگی و هنری و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی، آموزش هنر برای همه – طرح گسترش عدالت آموزش های فرهنگی و هنری اجرا می‌شود.

وی افزود: مهم‌ترین شاخصه طرح این است که در مناطق محروم و کمتر برخوردار برگزار می‌شود، معطوف به کسب مهارت است و کلیه برنامه‌های مرتبط با آن بدون دریافت هزینه و کاملا رایگان خواهد بود.

معاون هنری فرهنگ و ارشاد فارس با اشاره به اینکه طرح هنر برای همه در قالب بیش از 50 رشته هنری و استانداردهای رشته‌های مختلف با تنوع و توزیع به دو صورت حضوری و غیر حضوری ( آموزش مجازی ) متمرکز بر شرایط و رشته‌های شهرها و استان‌ها و بسته به میزان استقبال رشته‌های هنری برنامه ریزی شده است، بان داشت: خروجی این طرح در سه حلقه خلاصه می‌شود، حلقه اول «آموزش»، حلقه دوم «تولید» و حلقه سوم بحث «فروش» آثار هنرجویان است. هدف ایجاد کسب و کار و رونق بخشیدن به آموزشگاه‌ها و موسسات هنری و نیز عرضه و فروش آثار هنری بخصوص در مناطق مرزی در قالب برگزاری نمایشگاه آثار ارائه شده توسط هنرمندان و وصل کردن آن‌ها به بازار است.

موسوی نژادیان در پایان خاطر نشان کرد: این طرح در حال حاضر در استان فارس و پنج شهرستان خرامه، فراشبند، زرین دشت، بیضاء، کوه چنار و سه منطقه بولوار اتحاد ، سلطان آباد و شهرک میانرود  شیراز برگزار می شود. در این راستا علاقمندان به فعالیت در شاخه های فرهنگی و هنری می توانند با مراجعه به سایت ” هنر برای همه ” وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن مطالعه توضیحات کامل نسبت به ثبت نام در شاخه های مورد نظر اقدام نمایند.

 

لینک ثبت نام

آموزش هنر برای همه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + هجده =