دیدار هنرمندان با معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد در گراش

مسوولین انجمن های هنری شهرستان گراش، با معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، دیدار کردند.

0 44

مسوولین انجمن‌های هنری گراش عصر روز یکشنبه اول آبان‌ماه ۱۴۰۱ با هیاتی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس دیدار و گفتگو کردند. سیدرسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل؛ صمد سلیمانی، مسوول امور شهرستان‌ها؛ و علی ثابت، کارشناس هنری؛ هیاتی بودند که روز یکشنبه و دوشنبه به شهرستان‌های جنوب فارس سفر کرده بودند.
سجاد فتحی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش، در ابتدای جلسه به معرفی انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان گراش پرداخت. به گفته‌ی او، اکنون ۹ انجمن در گراش فعال است که دو تا از آنها فرهنگی‌اند: انجمن شعر چشمه و انجمن داستان گراش؛ و هفت انجمن نیز هنری: نمایش، تعزیه، دوبله و گویندگی، فیلم و عکس، هنرهای تجسمی، موسیقی و خوشنویسی.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گراش سپس با بیان این که «صحبت از مشکلات تکرار مکررات است»، به ذکر تیتروار مهم‌ترین مشکلات این اداره و انجمن‌ها پرداخت: ارتقا از نمایندگی به اداره؛ ساختمانی که در شان اداره باشد؛ بودجه برای برنامه‌های فرهنگی و هنری؛ نقص در سیستم ارسال طرح‌ها؛ تعمیرات اساسی در سالن سینما که حدود ۲ میلیاد و ۲۰۰ میلیون تومان برآورد شده است؛ و تجهیزات اداری مورد نیاز.

سپس نوبت به صحبت مسوولین انجمن‌های فرهنگی و هنری رسید. محمدعلی شامحمدی، رییس انجمن نمایش؛ عباس امانی، رییس انجمن موسیقی؛ عبدالمهدی سروش، رییس انجمن تعزیه؛ مصطفی کارگر، رییس انجمن شعر چشمه؛ مسعود غفوری، خبرنگار سایت هفت‌برکه؛ اسدالله آهنی، رییس انجمن هنرهای تجسمی؛ و محمد مهرابی، مدیر سینما فرهنگ گراش؛ به بیان دغدغه‌ها و مشکلات و درخواست‌های انجمن‌ها پرداختند.

صحبت‌های معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، پیرامون روال برگزاری برنامه‌های هنری از جمله کنسرت موسیقی و نحوه تعامل با امام جمعه، سامانه‌ای شدن ثبت درخواست‌ها و نحوه‌ی کمک اداره کل به این مساله، بخش بعدی جلسه بود.

کارشناس حوزه هنری اداره کل، نیز با اشاره به وقفه‌ای که در زمینه‌ی آموزش‌های هنری در این چند سال رخ داده است، از برنامه‌ریزی برای چند طرح آموزشی برای مربیان و مناطق محروم خبر داد.

مسوول امور شهرستان‌های اداره کل، نیز برای جمع‌بندی جلسه سخن گفت. اشاره به پیش‌بینی‌ها در بحث سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در این دوره، تدوین سند زیست‌بوم، و تشکیل شورای تحول فرهنگی در جهت پایش فرهنگ و هنر و رسانه برای دقیق شدن برنامه‌ریزی، و همچنین تشکیل شورای طرح و برنامه در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، از جمله نکاتی بود که سلیمانی به آنها اشاره کرد.

همچنین پس از این نشست، هیات مهمان از سینما فرهنگ گراش و نگارخانه اُ بازدید کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =