معاون امور هنری و سینمایی در خانه فرهنگ(سرای زرنگار اوز)

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به اتفاق مدیر امور فرهنگی شهرستان ها و کارشناس هنری این اداره کل از ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۰۱/۰۸/۱۴۰۱ با حضور در خانه فرهنگ(سرای زرنگار) اوز با جمعی از اهالی فرهنگ و رسانه و رئیس شورای اسلامی شهر به گفتگو نشست.

0 40

پس از تلاوت قرآن ت.وسط محمدرسول رفعتی رییس نظام مهندسی ،رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اوز با معرفی حاضران به گوشه ای از فعالیت های اداره با همکاری فعالان فرهنگی، رسانه و هنر اشاره و از مراحل پایانی ساخت محل اداره به همت شیخ عبدالقادر فقیهی، نیکوکار فرهنگی، سخن گفت.

فروغ هاشمی با بیان نقش رسانه و عوامل فعال هنری که وقت زیادی را در راستای اعتلای وظایف می گذارند، از لزوم توجه بیشتر به این قشر صحبت کرد.

در ادامه روح اله نجفی، احمد خضری، عبدالعزیز خضری، شریف بازرگانی، فاطمه کمال نژاد، فریبا برازنده، رمیسا ارژنگ، نازنین حبیبی، فاطمه گل حقیقت(فعال فرهنگی و کتابخانه ای از فیشور)، فاطمه نجم دینی، میرهاشم ریاحی، احمد هرمی، محمدرفیع راوند، بهرام رفیعی، گلی برازنده، سنا ملاحت، از کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد، اصحاب رسانه، موزه مردم شناسی، تشکل های هنری-ادبی، انجمن تجسمی در خصوص قابلیت های موجود، مشکلات و خواسته ها به صحبت پرداختند.

در ادامه  علی ثابت، کارشناس، به سخنان حاضران در بعد فنی پاسخ داد.

سید رسول موسوی نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، دیدار با جمعی از صاحبان ادب، رسانه و هنر آن را به فال نیک گرفت و با تایید سخنان علی ثابت، عنوان کرد:

در سطح استان فارس شهرستان اوز در ردیف اندک مناطقی قرار دارد که اجتماعی شامل مجموعه عوامل انسانی فعال با پتانسیل در شاخه های هنر ی از جمله هنرهای تجسمی، موسیقی، شعر و ادب، مد و لباس را دارد.

وی اهمیت قائل شدن نیکوکاران به امور فرهنگی و هنری را از دیگر یافته های خود برشمرد که می تواند شهرستان را به عنوان یک شاخص معرفی کند.

معاون امور هنری-سینمایی ابراز امیدواری کرد با وجود این ظرفیت های بالای هنری در شهرستان، جشنواره های منطقه ای همان گونه که قبلا در بخش تئاتر جنوب فارس برگزار شده است ادامه پیدا کند و در آینده ای نزدیک مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهرستان اوز بازدید نماید تا از نزدیک شاهد دست آوردها و فعالیت های فرهنگی-هنری باشد.

پایان بخش  نشست، سخنان عبدالصمد سلیمانی، مدیر امور شهرستان در حوزه معاونت امور هنری و سینمایی، بود که در تکمیل سخنان قبلی از ویژگی های شهرستان صحبت و خاطرنشان کرد: با دید مثبت و کاربردی به مسائل مطرح شده حاضران پرداخته می شود.

این نشست ساعت ۲۰:۳۰ پایان یافت و مهمانان به منظور بازدید به موزه مردم شناسی رفتند.

تصویر: با تشکر از محمدرفیع راوند و گلی برازنده ازپایگاه خبری اوز موزه و اداره فرهنگ وارشاد اسلامی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 5 =