رویداد فرهنگی معاشرت، پذیرای راضیه احمدی

در بخش دوم از رویداد فرهنگی معاشرت که نویسندگان، درباره خود سخن می‌گویند، این رویداد، پذیرای راضیه احمدی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان بود.

0 50

در بخش دوم از رویداد فرهنگی معاشرت که نویسندگان، درباره خود سخن می‌گویند، این رویداد، پذیرای راضیه احمدی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان بود.

وی درباره خود گفت:

همه چیز از آنجایی شروع شد که خواستم بدانم دقیقا چه کسی هستم.

دوران ابتدایی تا دبیرستان خود را با نوشتن متن های ادبی گذراندم بدونم آنکه بدانم شاید نوشتن استعداد و حرفه ی من خواهد بود! روزگار من را به سمت رشته ی کتابداری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کشاند بدون اینکه باز بدانم نوشتن استعداد و حرفه ی من خواهد بود و همه چیز از جایی جدی تر شد که به عنوان مربی تخصصی داستان نویسی آفرینش های ادبی کانون پرورش فکری انتخاب شدم.

شوق آموزش  داستان نویسی به کودکان و نوجوانان، استعداد خفته ام را بیدار کرد و سبب شد پا به پای انها بنویسم و تجربه کنم. بعد از آن شروع به گذراندن کارگاه های داستان نویسی در محضر اساتید برتر کشوری کردم  و به دنبال کشف مسیر ناشناخته ای گشتم که صبر و قرار را از من گرفته بود.

اولین مجموعه کتاب شعر نوجوانم در سال 1397 با عنوان “دیدار در فصل آلبالو” توسط انتشارات علمی و فرهنگی تایید و به چاپ رسید و بعد از آن مسیر هموارتر شد و رمان کودک با عنوان “فرار چرخ و فلکی” در انتشارات به نشر؛  دو داستان کودک با عنوان های” آواز بزغاله و گرگ طبل زن” در انتشارات میچکا، “باغ وحش خانگی” در نشر سروش و رمان “مدرسه ی مسافرتی” در سوره ی مهر تایید و در حال چاپ می باشد. در حاضر حاضر نیز نوشتن رمان نوجوانی را در دست دارم که در نشر شهرستان ادب به چاپ خواهد رسید.

باید بگویم مسیر نوشتن همان مسیر زندگی است. اینکه یادبگیری خوب ببینی و خوب بشنوی! و یاد بگیری چگونه دغدغه ها و اندیشه هایت را با نوشتن به دست بقیه برسانی؛ لذتی است که اگر آن را تجربه کنی هیچ گاه از نوشتن دست نخواهی کشید.  نوشتن سختی ها و ناامیدی های خودش را دارد و به عنوان یک نویسنده باید بدانی چگونه می توانی بذر امید را در نوشته ات جاری کنی. قطعا دستیابی به هدف، نیاز به صبر و تلاش دارد  و نوشتن هم از این مقوله دور نیست.

توصیه ام برای کسانی که به نوشتن علاقه دارند این است که استعداد و حس درونی خود را جدی بگیرند. بهترین ها را مطالعه کنند و همیشه سعی کنند از دریچه های متفاوتی به دنیا و اتفاق هایش نگاه کنند. خودشان را باور کنند و همیشه اولین کسی باشند که دست خودشان را می‌گیرند و از روی زمین بلند می کنند.

در پایان این رویداد، غلامرضا خوش‌اقبال، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از راضیه احمدی، تجلیل کرد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =