برگزاری هشتاد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی در هفته وحدت بوانات

امام جمعه بوانات: پیامبر منشاء وحدت بین مردم است وشناساندن رسالت پیامبر وظیفه ای است که می تواند جلوی نفاق و تفرقه را بگیرد.

0 49
هشتاد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سالن اجلاس فرمانداری بوانات
هشتاد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سالن اجلاس فرمانداری بوانات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس هشتاد وچهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور اعضا و مدعوین در بوانات برگزار شد در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین علی مدد زارع امام جمعه بوانات وظیفه اصلی شورای فرهنگ عمومی را تقویت و ترویج ارزشها در جامعه دانست و با اشاره به هفته وحدت و اهمیت اتحاد گفت: وحدت، سلاح مسلمانان در مواجهه با دشمن و اختلاف، دریچه نفوذ دشمن است.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بوانات با بیان اینکه میلاد پیامبر اکرم (ص) همراه با شرافت و کرامت بود افزود:مراسم های جشن میلاد هم باید اینگونه باشد و به بهانه جشن نباید کاری ضد ارزش انجام داده شود بلکه باید ارزشهای اسلام تقویت شود، گفت: خدمت به مردم و حل مشکلات آنان ارزش اما معطل کردن مردم در ادارات ضد ارزش است.
امام جمعه بوانات از حجاب به عنوان یکی از ارزشها نام برد و با بیان اینکه پوشیده بودن زن ارزش گذاری به منزلت زن است، گفت: پیامبر مبعوث شد و به زن کرامت بخشید و هر کاری که خلاف کرامت زن باشد تنزّل او از جایگاه خدادادی اوست.
وی با اشاره به برنامه های متنوع جشن میلاد پیامبر اعظم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و با بیان اینکه برنامه های جشن میلاد از روز یکشنبه شروع و روز جمعه به پایان می رسد، گفت: تمامی پایگاه های نماز جمعه در سراسر کشور به پایگاه جشن میلاد تبدیل و مراسم جشن میلاد در روز جمعه برگزار خواهد شد.
علی زمانی فرماندار بوانات با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حوادث اخیر و با بیان اینکه نگاه و موضع رهبر معظم انقلاب برای همه خصوصا انقلابی ها الگوست، گفت: دشمن با سوءاستفاده از شرایط کشور به دنبال اختلاف‌افکنی میان قومیت‌ها و مذاهب است و باید از هفته وحدت در جهت خنثی‌سازی توطئه‌های آنان استفاده کرد.

فرماندار بوانات در ادامه با اشاره به اینکه حجاب وعفاف در جامعه اسلامی عامل آرامش روحی وروانی وبه نوعی جامعه را مقابل فساد،گناه وابتذال مصون می دارد. افزود :حجاب تعیین کننده حریم ها ومرزها بین افراد است به همین جهت دراسلام مردان وزنان درخصوص حجاب وآثار زیا نبار بی حجابی در دنیاوآخرت سفارش شده اندکه در شورای فرهنگ عمومی باید ریشه ای وبنیادی روی موضوعات کار کنیم و در خصوص کار‌های فرهنگی بایستی تصمیمات و پیشنهادات را اجرایی و پیگیری نماییم.
.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − 1 =