نشست صمیمی و آئین تجلیل از خبرنگاران واصحاب رسانه با حضور امام جمعه لامرد برگزار شد

طی نشستی صمیمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی حسین زاده و محمد هنرپیشه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد، از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان تجلیل شد.

0 55

طی نشستی صمیمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی حسین زاده و محمد هنرپیشه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد، از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان تجلیل شد.

در این نشست محمد هنرپیشه رئیس اداره ارشاد ضمن خداقوت به تلاشگران عرصه خبر و رسانه  به ظرفیت بالای خبر و رسانه در این خطه پرداخته و اظهار داشتند: وجود پنج رسانه مکتوب، سه نمایندگی خبر صدا و سیما در سه بخش مرکزی، اشکنان و علامرودشت و یازده خبرگزاری در شهرستان خود گواهی بر فعال بودن این حوزه است.

وی در ادامه گفت: معرفی خوب شهرستان و پتانسیل؛ صنعتی، فرهنگی، گردشگری و … بخش عمده ای از آن مرهون تلاشهای فعالان بی ادعای عرصه خبر و رسانه می باشد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان به اهمیت رسانه پرداخته و اظهار داشتند: همانطور که اگر خبررسانی و رسالت خطیر حضرت زینب (س) در واقعه عاشورا نبود، قیام امام حسین (ع) امروز اینچنین به جهانیان معرفی نمی شد. اگر در هر رویداد فرهنگی، اقتصادی، فرهنگی، هنری و سیاسی اصحاب رسانه نباشد این رویدادها نیز به سمع و نظر مردم نمی رسید و یا تاثیرگزاری آن کم می شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده امام جمعه ضمن خوش آمد به اهالی خبر و رسانه طی مطالبی گفت: خبرنگاران هم چشم و هم لسان جامعه است، زبده ترین خبرنگاران کسانی هستند که خبر را به تصویر بکشند، این برای خواننده جذابیت بهتری دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان لامرد تاکید کرد: اگر امروز خبرنگاری بر طبل ناامنی در جامعه بکوبد، آتش این ناامنی دامن خود خبرنگار نیز خواهد گرفت.

وی گفت: خبرنگاری که بتواند مسائل را طبق دیدگاه ولایت پوشش دهد و جامعه را به سمت امید سوق دهد، می شود مصداق این آیه قرآنی ” الذین مبلغون رسالات الله” کسانیکه رسالت الهی را تبلیغ می کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: امام رحمت الله علیه تاکید کرد: حفظ این نظام از اوجب واجبات  است، رسالت حفظ نظام می شود رسالت الهی.

امام جمعه لامرد در پایان این محفل صمیمی گفت: به رسانه به عنوان یک علم نگاه کنید، شاخصه این علم آموزش است. بر این اساس خبرنگار می‌بایست به مقتضای حوزه کاری خود دارای ویژگی‌هایی چون خلاقیت ، نوآوری و تحلیلگری باشد. در کنار این ویژگی‌ها، داشتن تخصص و علم در زمینه مربوطه هم برای خبرنگاران یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود.

در این نشست صمیمی حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده به سوالات جمعی از تلاشگران عرصه خبر و رسانه پاسخ داده و بار دیگر از حضور ارزشمند آنها در این نشست تقدیر نمودند.

در پایان این مراسم از طرف امام جمعه شهرستان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهداء لوح سپاس و هدیه نقدی از کلیه تلاشگران این حوزه تجلیل شد.

گفتنی است در این نشست صمیمی  خبرنگاران ضمن اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حاج آقا حسین زاده، ناهار را میهمان سفره امام زمان (عج) بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =