سومین جایزه کتاب سال استان فارس تمدید شد/ بیش از 500 اثر به دبیرخانه رسید

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: با توجه به استقبال نویسندگان، مترجمان و مؤلفان استان فارس و حضور حداکثری این فرهیختگان که می تواند به غنای این جایزه ادبی کمک شایانی کند، بر آن شدیم تا فرصتی فراهم گرد و آثار بیشتر و ارزشمندتری از ادبا و نویسندگان فاخر فارس دریافت شود و در همین مسیر مهلت ارسال آثار به دبیرخانه سومین جایزه کتاب سال استان تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه 6 مهرماه 1401 تمدید شد.

0 78

غلامرضا خوش اقبال با اشاره به اینکه جایزه کتاب سال استان فارس به‌عنوان یکی از شاخص‌ترین رویدادهای فرهنگی استان فارس شناخته می‌شود، گفت: در این جایزه ادبی به ارزیابی و داوری کتاب‌های چاپ‌شده پرداخته می شود و برترین آثار چاپ‌شده در حوزه‌های مختلف انتخاب می گردد و نویسندگان، مترجمان و مؤلفان استان فارس که کتاب‌های خود را از طریق ناشران استان‌های دیگر چاپ می‌کنند نیز می‌توانند آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند.

وی افزود: بر اساس فراخوان سومین دوره‌ جایزه‌ی کتاب سال فارس، کتاب های‌ ارسالی باید برای نخستین بار طی سال 1400 (فروردین تا اسفندماه) منتشر شده باشد و ملاک انتخاب، سال چاپ در شناسنامه کتاب است. قابل ذکر است که کتاب‌های کمک‌درسی و عکس‌برداری‌شده نمی‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

معاون فرهنگی رسانه ای ارشاد فارس اظهار داشت: جایزه کتاب سال استان فرصتی است تا آثار چاپ‌شده به داوری و ارزیابی قرار گذاشته شوند و برترین کتاب‌های چاپ‌شده‌ استان، شناخته و معرفی گردند. آثاری که در این جشنواره برگزیده و یا شایسته تقدیر می‌شوند در سلسله جلسات نقد و بررسی که بعدازاین جشنواره برگزار خواهند شد، معرفی و مورد ارزیابی بیشتر صاحب‌نظران و متخصصان حوزه‌های مختلف قرار خواهند گرفت.

خوش اقبال در پایان با اعلام اینکه تا کنون بیش از 500 اثر در زمینه های موضوعی مختلف به دبیرخانه رسید خاطر نشان کرد: بدون شک انتخاب کتاب در این جشنواره شرایطی را فراهم می کند که کتاب‌های برتر استان، فرصت معرفی بیشتری داشته باشند و از این رهگذر نویسندگان، مترجمان و مؤلفان خوب استان به جامعه، ناشران و مخاطبان خود معرفی شوند.

سومین جایزه کتاب سال استان فارس تمدید شد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − یازده =