در دیدار مدیرکل صدا و سیما و فرهنگ و ارشاد فارس مطرح شد: تلاش برای حضور جدی در شبکه های ملی و برون مرزی

نشست صمیمانه ای با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس برگزار شد و حمیدرضا قانعی در ابتدای این دیدار بیان داشت: زمینه همکاری روزافزون و گسترده هنرمندان و فرهنگوران استان با صدا و سیمای فارس در فصل جدید این رسانه فراهم گردد.

0 50

حمیدرضا قانعی دبیر شورای فرهنگ عمومی استان در این دیدار صمیمانه، افزود: بیشتر رویدادهای فرهنگی و هنری استان قابلیت بازنشر در سطح ملی و بعضا بین المللی را دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خاطر نشان کرد: ظرفیت های ذاتی هنری و فرهنگی استان فارس زبان زد است و انشاالله با همکاری دو مجموعه زمینه رشد و توسعه این فعالیت ها بیش از پیش فراهم خواهد شد.

تلاش برای حضور جدی در شبکه های ملی و برون مرزی

مدیرکل صدا و سیمای فارس نیز در ادامه نشست یاد شده گفت: با تولید برنامه های فاخر از ظرفیت های بی نظیر فرهنگی و هنری فارس باید در شبکه های ملی و بین المللی حضور جدی و پررنگ داشته باشیم.

احمد پهلوانیان با تاکید بر اینکه تعامل صدا و سیمای فارس با اهالی فرهنگ و هنر، جدی و فعال تر اتفاق خواهد افتاد، گفت : تلاش می کنیم با حضور جدی و پررنگ در شبکه های ملی و بین المللی و پرداختن به ظرفیت های بی نظیر فرهنگی و هنری استان فارس با تهیه و تولید برنامه های فاخر، از زبان و ادبیات پارسی، پاسداشت و صیانت کنیم.

وی همراهی با اصحاب و متولیان فرهنگ و هنر را گام نخست برای معرفی هنرمندان و آثار و تولیدات آنان بیان و خاطر نشان کرد : حمایت از فرهنگ و هنر باید بیش از پیش در دستور کار قرار گیرد زیرا جایی که در آن هنر جریان نداشته باشد تعامل، خیراندیشی، مهربانی، خلاقیت و لطافت وجود ندارد.

مدیرکل صدا و سیمای فارس با بیان اینکه ریشه و پایه هر فعالیت با هنر قوام می یابد، افزود: باید توان و جایگاه فرهنگی، ادبی و هنری فارس ارتقا یابد تا بر قله بودن این استان استمرار پیدا کند.

دکتر پهلوانیان حضور خود در شیراز سومین حرم اهل بیت علیهم السلام و زیر سایه پر خیر و برکت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیه السلام و دیگر امامزادگان واجب التعظیم و واجب التکریم این دیار را موهبت و فرصتی مغتنم دانست و افزود : با دورنمای عمیق و تاثیرگذار فرهنگی، هنری و علمی که استان دارد و تعاملی که با اهالی فرهنگ و هنر باید ادامه یابد و تقویت شود امیدواریم تابلوی درخشان فارس همیشه بدرخشد .

در ادامه معاونت هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس نیز با اشاره به ظرفیت ها و رویداد هایی که در شش ماه دوم سال در حوزه های مختلف هنری و سینمایی اتفاق خواهد افتاد، گفت: برنامه های فرهنگی هنری استان از قبیل آواها و نواهای رضوی و همچنین رویدادهای دیگری همچون جشنواره های بین المللی سینمایی از جمله جشنواره بین المللی فیلم و تئاتر فجر و هفته فیلم و عکس قابلیت ضبط و پخش از صدا و سیما را دارند.

همچنین خوش اقبال معاون فرهنگی و رسانه ارشاد اسلامی فارس نیز فرهنگ را از شاخصه های قابل توجه در استان فارس دانست و گفت: ایجاد زیرساختارهایی برای بازتاب علمی رویدادهای فرهنگی ادبی در فارس بیش از پیش مورد نیاز می باشد که باید بر آن همت گماشت.

ابراهیم شیشه گر رئیس انجمن سینمای جوانان استان فارس نیز از حضور میدانی مدیر کل صدا و سیمای استان فارس در میان سینماگران و عکاسان ابراز خشنودی کرد و گفت: این حضور میدانی مشکلات متعددی از فیلمسازان را برطرف می کند و به همین بهانه می توان فضای آشتی برای هنرمندان بوجود آورد تا با صدا و سیمای مرکز فارس نزدیکتر و صمیمانه تر به تعامل بپردازند.

محسن پرهیزگار مسئول حقوقی فرهنگ و ارشاد فارس نیز به انعقاد تفاهم نامه های تولید و پخش برنامه های فرهنگی، ادبی و هنری اشاره کرد و خواستار این شد تا این برنامه ها به صورت قانونمند و جدی تری مورد بهره برداری برای نشر و ضبط و تهیه و تولید و پخش در صدا و سیمای مرکز فارس شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − یک =