شمس خاموش در بوانات

نشست ادبی «شمس خاموش»با تأملی در انگیزه‌های سخن گفتن عارفان از دیدگاه شمس و مولانا برگزار شد

0 49

شمس خاموش  در بوانات

 

نشست  ادبی «شمس خاموش»با تأملی در انگیزه‌های سخن گفتن عارفان از دیدگاه شمس و مولانا برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس ، نشست ادبی  شمس خاموش  به تأملی در انگیزه‌های سخن گفتن عارفان از دیدگاه شمس و مولانا در محفل ادبی انجمن شکوه شعر بوانات برگزار شد.

معصومه عاشوریان در خصوص  هدف از برگزاری  این نشست ادبی  گفت  : دواعی و انگیزه‌های سخن گفتن عارف از دیدگاه عارفان به ویژه شمس و مولانا توسط رضا قهوه چی از اساتید دانشگاه های بوانات   مورد بررسی قرار گرفت  که چگونه می‌توان خاموش بود و گویا و یا گویا بود و خاموش.

قهوه چی نیزبا بیان اینکه خاموشی زبان و ضمیر در سلوک عرفانی جایگاهی بنیادی دارد افزود : سرّ تأکید فراوان عارفان بر لب فروبستن و نفی خواطر، در تأثیر عمیق این دو در پیمودن موفقیت‌آمیز سلوک عرفانی است. با وجود این چهره‌های شاخص عرفان اسلامی غالبا پُر سخن بوده‌اند و اقوال شفاهی یا آثار مکتوبِ منظوم و منثور فراوانی از خود بر جای نهاده‌اند.

وی در ادامه درباره کتاب شمس خاموش چنین گفت :با این کتاب شمس تبریزی بزرگ را با زبانی ساده تر بشناسید و شیفته اش شوید تا به این ترتیب به عاشقانه های مولانا هم کمی نزدیک تر شوید. این کتاب در مدت کمتر از سه سال، چهارصد و دوازده بار در کشور ترکیه تجدید چاپ شده است و با وجودی که چاپ اول کتاب یک صد هزار نسخه بود، در کمتر از دو هفته به چاپ دوم رسید. به جرأت می توان گفت صمیمیت کلام و سادگی و روانی نثر که با هدف برقراری ارتباط بهتر و صمیمی تر شما با شمس بوده، بر جذابیت بیش از پیش کتاب افزوده است.کلمات و جملات در کتاب «شمس خاموش» از زبان خود شمس و با بیانی ملموس و صمیمی نگارش شده اند و همین امر سبب شده تا به شکل آسانتری به زندگی شمس راه پیدا کنید و با شور و شوق قدم به قدم با او همراه شوید. در این کتاب به ماجرای شیفتگی و دلدادگی مولانا به شمس و تاثیری که شمس بر زندگی وی گذاشت نیز، به شکلی متفاوت پرداخته شده است. امید است که این اثر جذاب، گام محکم و موثری در برقراری ارتباطی قابل درک و صمیمانه تر شما با شمس تبریزی بردارد

در این کتاب شمس تبریزی را خواهید شناخت، آن هم نه مانند بیشتر آثار ادبی کهن یا تفسیر غزلیات شمس بلکه شمس، خود قصه گوی داستان زندگی اش می شود و شما را با خود در این ماجرا همراه می کند. در کتاب «شمس خاموش» با کلمات و جملاتی ملموس تر و صمیمی تر برخورد می کنید و به شکل آشناتر، به زندگی او راه پیدا می کنید و با هیجان و اشتیاق، قدم به قدم با او همراه می شوید.

شمس خاموش در بوانات
شمس خاموش در بوانات
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 9 =