معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: 346 رسانه مجوزدار در فارس پویا هستند

از 116 انجمن ادبی پویای استان، 19 انجمن در شیراز هستند. این انجمن‌ها از فروردین تا شهریور امسال، بیش از 140 رویداد را در قالب شب شعر، پسین شعر و رونمایی کتاب برگزار کرده‌اند.

0 67

غلامرضا خوش‌اقبال، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به برگزاری رویدادهای بزرگی همچون هفته بزرگداشت سعدی در اردیبهشت ماه جاری و در هفته بزرگداشت حافظ شیرازی در آینده پیش رو، این دو رویداد را مهم‌ترین رویدادهای فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در هر سال دانست و گفت: هرچند دهه بزرگداشت سعدی شیرازی امسال با دهه پایانی ماه مبارک رمضان هم‌بازه بود، رویدادهای دیگرگونه‌ای را در بزرگداشت این چهره نام‌آشنا و برجسته ایرانی برگزار کردیم. همچنین با هماهنگی‌های انجام شده، توانستیم با سازماندهی یکپارچه کشوری و جهانی از شیراز، در دیگر استان‌های و برخی از کشورهای نیز این رویداد بزرگ را برگزار کنیم.
خوش‌اقبال افزود: در همین راستا، هماهنگی‌ها برای برگزاری دهه بزرگداشت حافظ شیرازی همچون دهه سعدی انجام شده است؛ از این رو، رویدادهای دهه حافظ شیرازی را با توان و پویایی بیشتری پیگیری و دنبال می‌کنیم.
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، شناسایی، ساماندهی و کمک به افزایش توانمندی‌های انجمن‌های ادبی را در 6 ماه گذشته از کارهایی دانست که برای نخستین بار انجام شده است و مهم‌ترین رویداد در این زمینه را جایزه کتاب سال استان فارس خواند که در نیمه دوم سال برگزار می‌شود و یادآور شد: از 116 انجمن ادبی پویای استان، 19 انجمن در شیراز هستند. این انجمن‌ها از فروردین تا شهریور امسال، بیش از 140 رویداد را در قالب شب شعر، پسین شعر و رونمایی کتاب برگزار کرده‌اند.
وی از صدور یک مجوز چاپ دیجیتال در شیراز و 5 مجوز دیگر برای شهرستان‌ها خبر داد و ادامه داد: از آغاز سال جاری تا کنون مجوز 731 کتاب از 786 کتاب ثبت شده، صادر شده است.
خوش‌اقبال، همچنین از صدور مجوز فعالیت برای 8 مؤسسه فرهنگی تک‌منظوره و یک مؤسسه فرهنگی و هنری چندمنظوره در استان فارس خبر داد.
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از صدور 4 مجوز کانون‌های آگهی و تبلیغات و 6 چاپخانه در 6 ماه گذشته خبر داد و گفت: 346 رسانه در استان فارس پویا هستند که از این تعداد، 142 رسانه برخط، 63 رسانه الکترونیک غیربرخط، 12 روزنامه، 25 هفته‌نامه، 26 ماهنامه، 67 فصلنامه، 3 دو هفته‌نامه، 1 دوماهنامه، 7 دو فصلنامه و 1 سالنامه هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =