آیین اختتامیه شب شعر گریه های اروند در ممسنی

نقش آفرینی شعرا در دفاع مقدس کمتر از رزمندگان نیست

0 75

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی، آیین اختتامیه پنجمین عصر شعر گریه های اروند با هدف گرامیداشت هفته دفاع و با حضورعبد الکریم انصاری فرماندار، معاونین فرماندار و مسئولین ادارات و نهادها و همچنین شاعران برگزیده شهرستان های ممسنی و رستم در سالن حسینه ثاراله سپاه ممسنی برگزار شد.
عبدالکریم انصاری فرماندار شهرستان ممسنی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ایثارگری ها و حماسه آفرینی های رزمندگان به نقش هنرمندان و شعرا در دفاع مقدس اشاره نمودند و اظهار داشتند سهم شاعران در پیروزی های هشت سال دفاع مقدس کمتر از رزمندگان نیست و شعرا با عشق و انگیزه و با شعرهایشان در میادین نبرد نقش آفرینی می گردند و رزمندگان ما را به پیروزی می رساندند .
در این مراسم شاسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی ضمن خیر مقدم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: فرهنگ ایثار و شهادت بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ ملی ما است و برای تقویت و گسترش و ترویج این فرهنگ باید تلاش های فرهنگی بسیاری صورت گیرد که ابزار شعر یکی از بهترین ابزار فرهنگی است که در این راستا عصر شعر گریه های اروند با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده برنامه ریزی و فراخوان این برنامه در مرداد ماه اطلاع رسانی و بیش از 40 اثر از 25 شاعر به دبیرخانه ارسال که پس از داوری آثار به نیت 8 سال دفاع مقدس 8 شاعر در این دوره برگزده شدند . گفتنی است، در این نشست شاعران برگزیده به شعر خوانی از سروده های خود پرداختند. ودر پایان این آیین از شاعران برگزیده با اهداء لوح سپاس و هدایا تجلیل شد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + نوزده =