اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس جهت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح فارس با همکاری سایر دستگاه های فرهنگی استان برنامه های متعدد و متنوعی را در حوزه های مختلف هنرهای نمایشی و تجسمی، اکران ویژه فیلم های دفاع مقدس، شعر و سرود، خوشنویسی، نمایشگاه، تئاتر خیابانی، عکس، کتاب، غبار روبی مزار شهدا، مراسم ویژه شهدای مدافع حرم و خانواده های آنها و دیدار با خانواده معظم شهدا، تدارک دیده است.

0 51

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به مناسبت اعلام فعالیت‌های فرهنگی هنری ایام ارزشمند دفاع مقدس اشاره کرد که *رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس روایت صحیح و دقیق جنگ تحمیلی را بسیار حائز اهمیت دانستند و افزودند: روایت صحیح و دقیق این فصل شورانگیز و هیجان‌آور از تاریخ ایران به نسل جوان و نوجوان، استمرار موفقیت‌های انقلاب را تضمین خواهد کرد.
حمید رضا قانعی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس جهت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح فارس با همکاری سایر دستگاه های فرهنگی استان برنامه های متعدد و متنوعی را تدارک دیده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش صحنه ای (اروند رود امشب را فراموش نخواهد کرد) در تالار بزرگ حافظ توسط جمعی از هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی استان از جمله این برنامه ها می باشد.

دبیرشورای فرهنگ عمومی گفت: برگزاری مسابقه کتابخوانی آنلاین از کتاب (استراحت بعد از شهادت) خاطرات سردار شهید مهدی اثنی عشری شهید شاخص هنرمندان سال 1401 نوشته آقای مصطفی و تولید محتوا در قالب کلیپ، موشن گرافیک، فیلم کوتاه، نماهنگ و سرود از جمله دیگر برنامه های فرهنگی و هنری ویژه اداره فرهنگ و ارشاد فارس است.

این مقام فرهنگی استان خاطر نشان کرد: در شهرستان های استان نیز آیین‌های متعددی برنامه ریزی شده که از جمله آنها می‌توان به عناوین نشست های تخصصی با نویسندگان دفاع مقدس استان فارس، رونمایی از کتاب، نمایشگاه عکس دفاع مقدس، مسابقات کتاب پیامکی، نشست های صمیمانه با یادگاران دفاع مقدس، نقاشی تمثال شهدای دفاع مقدس، اشاره کرد.

او همچنین بیان داشت: عصر شعر دفاع مقدس، تئاتر خیابانی، دیدار با خانواده های شهدای دفاع مقدس و تجلیل از آنها، برگزاری نمایشگاه ویژه ادوات نظامی و فروش با تخفیف کتب دفاع مقدس، غبارروبی از مزار شهدا و ادای احترام به یادمان های شهدای گمنام، مراسم ویژه شهدای مدافع حرم و خانواده های آنها، نیز در این ایام ارزشمند برپا می گردد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در پایان ابراز داشت: نمایشگاه های خط و خوشنویسی، اکران ویژه فیلم های دفاع مقدس، اجرای نمایش نامه کجایی ابراهیم با موضوع زندگی نامه شهید ابراهیم هادی و اجرای ویژه گروه های سرود در شهرستان های استان هم برای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 5 =