نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با هنرمندان و فرهنگ وران ممسنی و رستم؛ زبان و ادبیات لُری از مزیت های کم نظیر ممسنی است

عصر روز چهارشنبه سی ام تیرماه دیدار صمیمانه حمیدرضاقانعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان ممسنی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ این شهرستان برگزار شد و بر استفاده از مزیت های بومی منطقه از قبیل زبان و ادبیات لُری تاکید کرد.

0 55

در این دیدار دکتر خوش اقبال معاونت فرهنگی و رسانه ای اداره کل، آقای سلیمانی مدیر امور شهرستان های اداره کل و دکتر شاه‌حسینی ریاست اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ممسنی مدیر کل را همراهی می کردند.

نشست صمیمانه یاد شده که بیش از سه ساعت به طول انجامید، مسلم فرجیان به نمایندگی از انجمن تعزیه، روح الله گره گشا به نمایندگی انجمن خوشنویسان، سعیده سپهری به نمایندگی از انجمن شعر و داستان، سید حسن سجادی به نمایندگی از انجمن فیلم و عکس، وحید رضایی نسب به نمایندگی از انجمن موسیقی و جمعی دیگر از اهالی فرهنگ و هنر شهرستان به بیان دغدغه ها و نیازمندی های خود در سطح شهرستان پرداختند.

حمید رضا قانعی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در آغاز این گفتگو ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بیش از ششصد شهید گلگون کفن شهرستان ممسنی ظرفیت هنرمندان این شهرستان را کم نظیر دانستند و بر استفاده از مزیت های بومی منطقه از قبیل زبان و ادبیات لُری تاکید کرد.

شعر خوانی برخی از شاعران شهرستان و نمایش کلیپ معرفی ظرفیت های شهرستان ممسنی و مستندها و فیلم های ساخته شده توسط هنرمندان شاخص این شهرستان و اجرای موسیقی بومی منطقه از دیگر برنامه های این نشست صمیمانه بود.
در پایان این نشست یک اپیزود از نمایشنامه کانال به نویسندگی اسماعیل سعیدیان نیز به اجرا در آمد و حاضرین به تماشای هنرنمایی سه تن از هنرمندان عرصه تئاتر شهرستان نشستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − شش =