دیدار با محمد محمودی نورآبادی نویسنده شاخص و برجسته انقلاب اسلامی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در سفر یک روزه خود به شهرستان زیبای ممسنی به دیدار محمد محمودی نورآبادی نویسنده شاخص انقلاب اسلامی از شهرستان ممسنی رفت.

0 136

حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به همراه غلامرضا خوش‌اقبال، معاون امور فرهنگی و رسانه این اداره کل، در آستانه هفته دفاع مقدس و آغاز سفر یک روزه خود به شهرستان‌های نورآباد ممسنی و رستم، نخست به زیارت گلزار شهدای نورآباد ممسنی رفت و بر آرامگاه شهیدان هنرمند این شهرستان، با تقدیم شاخه گلی، یادشان را گرامی داشت.

وی سپس با حضور در خانه محمد محمودی نورآبادی، جانباز دفاع مقدس و برادر شهیدان عبدالرسول و ستار محمودی نورآبادی، تلاش‌های این نویسنده برجسته استان فارس را پاس داشت.

محمد محمودی نورآبادی در آذرماه 1349 در روستای مهرنجان شهرستان نورآباد ممسنی متولد گردید و هنگامی که هنوز 16 ساله بود دو عملیات کربلای 4 و 5 را تجربه کرد.

تا کنون از ایشان بیش از 25 کتاب رمان و داستان در موضوعات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مقاومت اسلامی و مدافعین حرم به چاپ رسیده است.

در این دیدار یاد و نام شهید عبدالرسول محمودی از شهدای جنگ تحمیلی و سردار شهید ستار محمودی مدافع حرم که هر دو از برادران این نویسنده برجسته استان فارسی هستند، گرامی داشته شد.

از آثار شاخص این نویسنده می توان به رمان مهرنجون، رنج، سرریزون، کاش چشمهایش دروغ گفته باشد، خنده زار، هزار و یک جشن، بابا کوهی، آخرین ایل خانی، شام برفی، سه نیمه سیب، نوشانوش، رنجهور، غریب قریب، به نقش گلیم و… اشاره کرد.

حمیدرضا قانعی ضمن ادای احترام به شهدای گرانقدر خانواده محمودی حضور ایشان را در شهرستان ممسنی مغتنم دانستند و ابراز امیدواری کردند که جوانان شهرستان با برنامه ریزی بتوانند از تخصص ایشان بهره مند گردند.

استاد محمد محمودی نورآبادی نیز ضمن تشکر از حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در منزل شان در شهرستان ممسنی، توجه بیشتر به اهالی فرهنگ و هنر در شهرستان ها را ضروری دانستند و از زحمات کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی نیز تشکر نمودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 18 =