مرگ آگاهی از دستاوردهای خوب نمایش میدانی محشر است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: نمایش میدانی محشر به صورت عینی به تجسم معاد پرداخته و توجه به مرگ آگاهی از دستاوردهای خوب تهیه کنندگان نمایش محشر است.

0 274

سومین شب نمایش «محشر» شامگاه پنجشنبه ۲۴ شهریورماه با تکمیل ظرفیت ۶هزار نفری و حضور برخی مسئولان استان فارس در زمین مجاور کارخانه سیمان در شیراز برگزار شد؛ نمایشی که روایتگر جهان پس از مرگ و فرصتی برای از میان برداشتن فاصله هنر؛ تئاتر و مردم است.

حمیدرضا قانعی، ضمن حضور در محل اجرای نمایش محشر در شیراز گفت: نمایش میدانی محشر از دو وجه محتوا و فرم قابل بررسی است. در بحث محتوا توجه دادن به معاد و جهان پس از مرگ از نکات برجسته این نمایش است. که امروزه و در زندگی روزمره کمتر به آن پرداخته می شود و هنر اهالی این نمایش پرداختن به این موضوع در قالب یک کار هنری و نمایش میدانی بزرگ است.

وی اضافه کرد: فرم ارائه نیز بسیار بدیع، نو و خلاقانه است. به کار گیری نور و صدا و تصویر، انفجار و تکنولوژی مخاطب عام را درگیر محتوا خواهد کرد و انتقال مفهوم و باور اعتقادی معاد با زبان هنر به خوبی در این نمایش بزرگ به چشم می آید.

قانعی تاکید کرد: انتقال مفاهیم دینی در قالب هنر کار پیچیده و سختی است که تهیه کنندگان و دستاندرکاران این نمایش به خوبی از عهده آن برآمده اند و این مسئله در جای خود قابل تقدیر است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص نقش این برنامه ها در جهاد تبیین که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، بیان کرد: جهاد تبیین دارای مفهوم گسترده ای است که بخشی از آن انتقال مفاهیم دینی با زبان هنر می تواند باشد که در این برنامه به خوبی مشهود است.

نسل جوان حتما با این نمایش ارتباط خواهد گرفت و شاید بتوانیم برخی از مفاهیم اصیل دینی را از این طریق منتقل کنیم.

وی در پایان، اضافه کرد: مجموعه هایی مثل سازمان هنری رسانه ای اوج که محصول انقلاب اسلامی هستند از تمام تکنیک های موجود برای انتقال مفاهیم دینی با زبان هنر بهره گرفته و تجربیات موفقی در کارنامه سازمان اوج در حوزه های مختلف داریم که در حوزه نمایش های میدانی هم مشهود و اثرگذار است.

گزارش تصویری/ کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =