صدور مجوز 4 آموزشگاه آزاد هنری و 7 موسسه

معاون هنری سینمایی فرهنگ و ارشاد فارس از موافقت با صدور 4 مجوز در شورای رسیدگی و نظارت بر آموزشگاههای آزاد هنری و همچنین، موافقت با صدور و تمدید 7 مجوز موسسه در شورای رسیدگی به امور موسسات تک منظوره هنری خبر داد.

0 180

موافقت با صدور 4 مجوز آموزشگاه آزاد هنری

سیدرسول موسوی نژادیان از موافقت با صدور مجوز برای 4 آموزشگاه آزاد هنری در شورای رسیدگی و نظارت بر آموزشگاههای آزاد هنری داد خبر داد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به اینکه در جلسه روز 22/6/1401، 6 فقره درخواست مورد بررسی قرار گرفت، گفت: با تاسیس 3 مورد آموزشگاه هنرهای تجسمی و یک مورد آموزشگاه هنرهای نمایشی موافقت و 2 مورد درخواست آموزشگاه موسیقی و تجسمی نیز برای بررسی بیشتر و تکمیل پرونده به کارشناس مربوطه ارجاع گردید.

وی افزود: تلاش این اداره کل بر این است که جلسات رسیدگی به درخواست¬های متقاضیان با حداقل فاصله زمانی تشکیل و در راستای ایجاد اشتغال برای هنرمندان و دسترسی هر چه بیشتر شهروندان به مراکز آموزشی هنری، نسبت به صدور مجوز فعالیت برای متقاضیان اقدام گردد.

موافقت با صدور و تمدید 7 مجوز موسسه

موسوی نژادیان ضمن ارائه گزارش شورای رسیدگی به امور موسسات تک منظوره هنری گفت: درآخرین  جلسه این شورا، با صدور مجوز 7 موسسه موافقت شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد و ارشاد اسلامی فارس تعداد پرونده های مطرح شده در جلسه را 9 مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد، مجوز دو موسسه نمایشی مربوط به شیراز، یک موسسه نمایشی متعلق به فسا، یک موسسه نمایشی نیز مربوط به فراشبند، مورد تایید شورا قرار گرفت.

همچنین با تمدید دو موسسه و تغییر مکان یک موسسه موافقت و یک درخواست جهت بررسی مجدد به جلسه آتی شورا موکول گردید و نیز یک درخواست به دلیل عدم احراز شرایط رد شد.

وی با تاکید بر اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از گسترش موسسه­ها و آموزشگاه­های آزاد هنری و سینمایی در راستای توریع عادلانه خدمات فرهنگی و آموزشی حمایت می کند، گفت: هنرمندان فعال در حوزه سینمایی که دارای مدرک تحصیلی مرتبط و سوابق آموزشی لازم در رشته های مختلف سینمایی هستند، می توانند تقاضای خود را به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ارائه نمایند.

صدور مجوز 4 آموزشگاه آزاد هنری و 7 موسسه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =