جلوه گری روایت شور شیدایی در هنر عکاسی و تعزیه/ انتقال مفهوم حماسه حسینی در قاب عکاسان

داستان بزرگترین رویداد تعزیه میدانی کشور در صحرا رود فسا آنچنان شور و عطر حماسه کربلا را جلوه گر شد که عکاسان مشتاق از شیراز و دیگر شهرستان ها با لنزهای نزدیک و دور خود از لحظه لحظه این هنر ناب، تصاویر و لحظات شگفت انگیزی را در قاب نگاه و خاطرات ثبت و ظبط کردند.

0 149

این شور حسینی در ابتدای محرم با حضور چشمگیر عکاسان در بزرگترین رویداد تعزیه میدانی کشور طی یک اردو شکل گرفت، بیش از 15 عکاس از شیراز و دیگر شهرستان ها شرکت کردند و با هنرنمایی خود از اجرای تعزیه در صحرا رود فسا روح خود را با عطر ناب حسینی معطر کرده و عکس های بی نظیری را ثبت و ضبط کردند.

کانون عکاسان انجمن سینمای جوانان با همت والای خود این آثار را به دبیرخانه عکس ارسال و پس از داوری و بررسی دقیق تعداد 20 اثر از 7 هنرمند گزینش و به چاپ رسید، این آثار در ابعاد50 در 70 سانتیمتر چاپ و در نگارخانه عکس خانه جهانگردی در معرض دید عموم قرار گرفت و مورد استقبال عکاسان و عموم مردم قرار گرفت و مسئولین نیز توجه خاصی از به این درهم آمیختگی هنر عاشورایی و هنر ثبت لحظات داشتند.
نقش آفرینی انتقال مفهوم تعالی حماسه حسینی
حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز بصورت ویژه از این نمایشگاه دیدن کرد و بیان داشت: شور شیدایی روایت تلفیقی هنر عکاسی و هنر تعزیه است و افزود: باشد که درهم آمیختگی این دو هنر در انتقال مفهوم تعالی حماسه حسینی نقش آفرین شود.
امین ملک زاده به عنوان گرداننده این نمایشگاه انجام وظیفه نمود و آثار عکاسانی استان فارس از جمله: طاهره رخ بخش زمین، رضا قادری، فرزانه چخماق ساز، زهرا دشت بشی، ایمان ادراکی، علی عباسی و محمد کاظم منصور وار بر روی دیوار های نمایشگاه خوش نشست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =