سینمای توسعه یافته قادر به آسیب شناسی است/ تکریم اهالی سینما

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس که به مناسبت ایام و هفته روز ملی سینما با همراهی کارشناسان و مسئولان این عرصه به دیدار و تکریم تعدادی از قدیمی های این عرصه همت گماشت، گفت: جامعه با اثرپذیری از الگوهای فیلم‌های سینمایی محبوب خود می‌تواند به باورپذیری مفاهیم عمیقی چون «امید»، «عشق»، «نوع دوستی» و «وطن پرستی» دست یابد.

0 106

هنر باید و فضل و دین و کمال/ که گاه آید و گه رود جاه و مال

سید رسول موسوی‌نژادیان، در جریان این مناسبت با بیان اینکه بی شک سینمای امروز ایران سینمایی بزرگ با مخاطبان جهانی است، افزود: و آن سینمایی می باشد که برخاسته از فرهنگ و تمدن بزرگ ایران زمین بوده و سینمایی جلوه گری می کند که در عین سادگی لطافت ها و زیبایی های اقوام ایرانی را به تصویر می کشد.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اظهار داشت: بسیار خرسندیم که در این سال ها در متن تصویر گری تصویر گران این فلات بزرگ قرار گرفته ایم و جای اساتید، بزرگان و درگذشتگان عرصه تصویر بسیار خالی است.

وی ادامه داد: سینمای توسعه یافته قادر است تا با آسیب شناسی بسیاری از چالش های اجتماعی و نهادینه کردن فرهنگ‌های اصیل و بومی هر جامعه‌ای به کاهش بحران ها کمک کند و جامعه با اثرپذیری از الگوهای فیلم‌های سینمایی محبوب خود می‌تواند به باورپذیری مفاهیم عمیقی چون «امید»، «عشق»، «نوع دوستی» و «وطن پرستی» دست یابد.

موسوی‌نژادیان در پایان خاطر نشان کرد: افزوده شدن سینما به سبد فرهنگی خانوارها از جمله مسایلی به شمار می رود که با بهبود کیفی فیلم‌ها، پیشرفت و ارتقای فرهنگی جامعه را به دنبال خواهد داشت و در همین راستا روز ملی سینما را به هنرمندان این عرضه تبریک گفته و از خداوند متعال برای تعالی هنر ایران زمین یاری می طلبم.

سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی به همراه روح‌الله رنجبری، مدیرگروه امور سینمایی، حمیدرضا مؤمنی و سعیده قادری، کارشناسان امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در راستای بزرگداشت روز سینما، تلاش‌های دست‌اندرکاران آموزشگاه سینمایی دنیای آفتاب شیراز را پاس داشته و همچنین، از تلاش‌های مهدیا علیزاده، نگین سلمان‌زاده و دیگر دست‌اندرکاران سینما سعدی شیراز نیز تکریم کردند و در ادامه حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به همراه سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی و برخی از کارشناسان سینمایی این اداره کل از پردیس سینمای جوان شیراز که شهرداری شیراز در نزدیکی فلکه کوزه‌گری این شهر به ساخت آن دست زده است، دیدن کرد.

گفتنی است در این پردیس بزرگ فرهنگی سه تماشخانه بزرگ و دو تماشاخانه ویژه (VIP) سینمایی به همراه تماشاخانه سرباز و یک تماشاخانه سربسته برای هنرهای نمایشی ساخته می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =