برترین هنرهای اصیل فارس در «نمایشگاه ایران ویژند»

اصالت پیدا کردن با نماد‌ها و نشانه‌های بومی و سنتی را حالا خیلی از طراحان ایرانی درک کرده اند. این را می‌توان در آثار به نمایش درآمده در نخستین «نمایشگاه ایران ویژند ۱۴۰۱» بویژه در غرفه دست آورهای فرهنگی و هنرهای اصیل استان فارس هم دید.

0 226

این نمایشگاه جایی است که در آن تلفیقی از پوشاک سنتی و مدرن جمع است. هم گنجینه لباس‌های سنتی اقوام و شهر‌های مختلف ایران را می‌شود دید و هم تولیدات به روز شده‌ای که با الهام از این لباس‌های سنتی طراحی شده اند.

حوزه‌ای که تا امروز کمتر مورد توجه طراحان داخلی بوده، پوشاک کودک و نوجوان است؛ تولیدکنندگان اختصاصی پوشاک این نسل هم در این نمایشگاه غرفه دارند. تجربه حاضران در این نمایشگاه نشان می‌دهد پوشیدگی، آراستگی و کیفیت سه عامل اصلی در فروش و جلب رضایت مشتری است.

در نخستین نمایشگاه ایران ویژند ۱۴۰۱ فعالان حوزه مد و لباس شامل تولیدکنندگان، فعالان صنایع نساجی و پوشاک و طراحان و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه‌های طراحی پارچه و لباس، محصولات عفاف و حجاب، کیف و کفش، زیورآلات و بسته‌بندی از سراسز کشور و استان فارس گرد هم آمده و جدیدترین دستاورد‌های خود را در معرض دید عموم قرار داده اند.

نخستین نمایشگاه تخصصی «ایران ویژند ۱۴۰۱» را کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با تکیه‌بر توانمندی طراحان، تولیدکنندگان و نشان‌های برتر حوزه پوشاک برگزار کرده و این نمایشگاه دوم تا پنجم مرداد از ساعت ۸ تا ۱۶ در سالن ۳۱ نمایشگاه بین المللی تهران پذیرای علاقه‌مندان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =