رونمایی از طرح اوقات فراغت شهرستان سپیدان

اوقات فراغت یک امر مهم و ضروری و یک ریل گذاری فکری و فرهنگی برای جوانان و نوجوانان است که نیاز به یک مدیریت فرهنگی و انقلابی دارد . امروزه در حوزه فرهنگ مسئولین می بایست در کنار هر پروژه ای پیوست فرهنگی آن را تنظیم و ارایه نمایند

0 40

همزمان با آغاز دهه امامت و بزرگداشت این ایام فرخنده و هم زمانی آن با شروع  برنامه های اوقات فراغت  جوانان و نوجوانان ، برنامه های اوقات فراغت  شهرستان با رونمایی از طرح اوقات فراغت  اغاز گردید .سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  و دبیر ستاد اوقات فراغت شهرستان سپیدان در این مراسم  گفت : در دوسال گذشته برنامه های فرهنگی و هنری  به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل یا در فضای مجازی برگزار گردید . که همین موضوع یک خلع ناشی بر عدم برگزاری برنامه ها احساس گردید و از طرفی آسیب های ناشی از فضای مجازی که در این ایام جوانان و نوجوانان را تحت تاثیر خود قرار داده و گاها هم  جبران پذیر نخواهد بود .لذا امسال قرار هست به خاطر جبران بخشی از این آسیب ها  یک برنامه واحد و منسجم و با هماهنگی و نظارت کامل کمیته نظارت و ارزیاب ستاد ، کارهای بهتری را در فضای حقیقی شاهد باشیم .ایشان گزارشی از روند دبیرخانه و انجام  برنامه ها ارائه داد .

در ادامه سید عبد الرحمن موسوی انور امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی ، اوقات فراغت را یک امر مهم و ضروری خواند و افزود : اوقات فراغت می تواند یک  ریل گذاری فکری و فرهنگی باشد  و اظهار داشت:یکی از وظایف مهم مسئولین در حاکمیت الهی و اسلامی مدیریت فرهنگی و برنامه ریزی فرهنگی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالرحمن موسوی با بیان اینکه مدیریت فرهنگی جز ارکان اصلی مدیریت انقلابی است،تصریح کرد:مسئولی منفعل است که در کارهای فرهنگی ورود نکند و برنامه ریزی کیفی و کمی خوبی در این زمینه نداشته باشد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی  با اشاره به نقش موثر دستگاههای متولی در اجرای برنامه های فرهنگی،بیان داشت:امروز در یک جنگ به تمام عیار فرهنگی هستیم به گونه که مهمترین فلش این تهاجم فرهنگی و اولین خواسته دشمنان نوجوانان و جوانان هستند لذا مسئولین باید در قدم اول بستری مناسب بر حضور فکری و فرهنگی جوانان و نوجوانان محیا کنند.

سپس محمد رضایی فرماندار شهرستان  سپیدان در آیین افتتاحیه برنامه های طرح اوقات فراغت نوجوانان و جوانان که در محل سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد،مدیریت فرهنگی را اولویت اصلی شهرستان برشمرد و اظهار داشت:امروزه در حوزه فرهنگ مسئولین میبایست با یک نگاه دقیق وکارشناسانه از همه ابزارها استفاده کنند و با تمام توان در این حوزه بویژه در بحث اوقات فراغت نوجوانان و جوانان شهرستان پای کار باشند.

آقای رضایی  در این مراسم با اشاره به فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت حوزه فرهنگ،اظهار داشت:اگر ما نتوانیم یک برنامه ریزی منسجم  و خوب را که با مقتضیات دینی و فرهنگ جامعه ما سازگار باشد،در حوزه فرهنگ بویژه در بحث اوقات فراغت نوجوانان و جوانان داشته باشیم قطعا با آسیب های زیادی در جامعه روبه روخواهیم شد.

محمد رضایی در ادامه همچنین به بیانات مقام معظم رهبری که فرموده اند دشمن به دنبال برنامه ریزی در حوزه فرهنگی  است،اشاره کرد و افزود:همانگونه که دشمن به دنبال برنامه ریزی است ما هم باید برنامه ریزی علمی و هوشمندانه در این زمینه داشته باشیم  و در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ، تهاجمی  عمل کنیم چرا که در کشور اسلامی ما اینقدر فرهنگ غنی و ارزش های  دینی داریم که ما میتوانیم با این غنای دینی و تاریخی انقلاب اسلامی و استفاده از فرهنگ  شهدای گرانقدر برنامه ریزی خوبی داشته باشیم..

این مقام مسئول مدیریت فرهنگی را اولویت اصلی شهرستان برشمرد و اظهار داشت:امروزه در حوزه فرهنگ مسئولین می بایست در کنار هر پروژه ای پیوست فرهنگی آن را تنظیم و ارایه نمایند وگرنه پیشرفت بدون توجه به فرهنگ اصیل دینی وانقلابی  نتیجه ای در پی نخواهد داشت.

گفتنی است،این برنامه  توسط اداره فرهنگ وارشاد اسلامی به عنوان دبیر ستاد اوقات فراغت شهرستان  و در سالن اجتماعات این اداره با حضور مسئولین ادارات و تشکل ها و گروهای فرهنگی و مذهبی  با رونمایی از تندیس طرح های ستاد اوقات فراغت نوجوانان و جوانان شهرستان ،مداحی وشعر خوانی در مدح حضرت علی (ع) از دیگر برنامه های اجرایی در این مراسم بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 7 =