سفر یکروزه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس به شهرستان بوانات

منوچهری مدیرکل امور کتابخانه های عمومی استان فارس در سفر یکروزه خود به شهرستان بوانات در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان حضور یافت و مشکلات حوزه کتاب و کتابخوانی بوانات توسط امام جمعه ، فرماندار ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی بوانات و دیگر اعضای این انجمن مطرح ، بررسی و تصمیماتی نیز برای رفع آنها اتخاذ شد.

0 49

سفر یکروزه مدیرکل  کتابخانه های عمومی استان فارس به شهرستان بوانات

منوچهری مدیرکل امور کتابخانه های عمومی استان فارس در سفر یکروزه خود به شهرستان بوانات، در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان حضور یافت و مشکلات حوزه کتاب و کتابخوانی بوانات توسط امام جمعه، فرماندار، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی بوانات و دیگر اعضای این انجمن مطرح، بررسی و تصمیماتی نیز برای رفع آنها اتخاذ شد.

حجت الاسلام زارع امام جمعه و علی زمانی فرماندار، حسین برزگر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوانات در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان که با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس در فرمانداری برگزار شد بر افزایش فضای فیزیکی کتابخانه عمومی سوریان و تجهیز کتابخانه عمومی شهید حسن پور شهر مزایجان شهرستان تاکید کردند.

در این جلسه  ابتدا حسین برزگر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوانات، تخصیص کتابخانه سیار به شهرستان را با توجه به پراکندگی جمعیت در شهرستان بوانات لازم برشمرد و گفت: در روستاهای بزرگ شهرستان مثل سیمکان، جشنیان، بزم و سروستان نیاز به کتابخانه عمومی ثابت یا سیار احساس می شود.

علی زمانی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بوانات نیز  در این جلسه با اشاره به مشکلات  کتابخانه ها از قبیل فضای محدود کتابخانه مرکز شهرستان خواستار پیگیری و اتمام توسعه کتابخانه و تهیه کتاب‌های به روز و متناسب با نیاز جامعه در همه رده های سنی به کتابخانه ها و فعالیت کتابخانه ها در روستا ها و استفاده از امکانات شد و گفت باید از مشاورین، معتمدین، روحانیون و صاحب نظران دعوت کنیم تا با همفکری بتوانیم فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از مهجوریت خارج کنیم .

حجت الاسلام والمسلمین علی مدد زارع امام جمعه بوانات بر لزوم بهره مندی از ظرفیت خیرین شهرستان تاکید کرد و افزود : خیرین ظرفیت بسیار مهم و موثری در توسعه زیرساخت های اساسی جامعه دارند و می توانند در موضوع کتاب و کتابخانه  نیز مشارکت فعال داشته باشند .

منوچهری در این جلسه نسبت به درخواست مسولان شهرستان بوانات در زمینه  افزایش فضای فیزیکی کتابخانه عمومی سوریان بوانات گفت: متاسفانه چندان بودجه عمرانی قابل توجهی در اختیار نداریم اما هر چقدر که فرماندار شهرستان برای این مهم بودجه منظور کند ما نیز به همان مقدار پیش بینی، خواهیم کرد .

مدیر کل امور کتابخانه های عمومی فارس در ادامه جلسه افزود: در حال حاضر تنها یک کتابخانه سیار در استان و آنهم در شهرستان اقلید داریم اما اگر مسولان بوانات با کمک خیرین محترم خودرویی برای اینکار در اختیار ما قرار دهند ما نیز آن را تجهیز خواهیم کرد همراه با راننده و کتاب ، و در روستاهای بیش از ۱۵۰۰ نفر جمعیت بوانات نیز کتابخانه خواهیم داشت.

مدیر کل اداره امور کتابخانه های عمومی فارس در ادامه سفر خود از کتابخانه عمومی سوریان و کتابخانه عمومی شهید حسن پور شهر مزایجان نیز بازدید و مشکلات این دو کتابخانه را بررسی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =