قانعی: با تمام توان پای حمایت از هنرمندان و فیلمسازان ایستاده ایم/ رئیس سازمان سینمایی کشور به زودی به فارس سفر خواهد کرد

با حضور حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به همراه سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی، روح‌الله رنجبری، مدیرگروه سینمایی این اداره کل و فیلمسازان شیرازی، اختتامیه هفته فیلم و عکس در محل سینما فرهنگ شیراز برگزار شد.

0 86

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان استان فارس، در این مراسم قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ضمن اعلام سفر قریب الوقع خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور و معاونین به استان که بعد از سالها اتفاق خواهد افتاد ابراز خشنودی کرد گفت: در سطح ملی نیز شورای عالی سینما به ریاست معاون اول رئیس جمهور بعد از ۱۰ سال احیا شده است که نشان از اهمیت دولت به مقوله سینما دارد.

وی با تاکید بر نقش آموزش افزود: آموزش وظیفه اصلی کار انجمن ها است و تاکنون نیز کارهای خوبی انجام شده و باید برای پویا تر شدن حوزه فعالیت های عرصه فیلم و عکس تلاش کرد و از ظرفیت هایی که وجود دارد استفاده کرد، به ویژه در حوزه فیلم کوتاه، برپایی نشست ها، برگزاری کارگاه ها، شب های فیلم برنامه ریزی کرد و ما نیز با تمام توان پای حمایت از هنرمندان و فیلمسازان ایستاده ایم.

وی از پیشنهاد برگزاری«شب فیلمساز» توسط انجمن سینمای جوان استقبال کرد و گفت: از طریق شب فیلمساز و هنرمند می توان با احترام و تکریم همه سینماگران و هنرمندان را گرد هم آورده و ضمن تجلیل از فعالان این عرصه، برنامه ماندگاری برگزار شود.

 

گفتنی است در ادامه این آیین تلاش‌های همکاران و مدرسان انجمن سینمای جوان و سینماگران استان فارسی که از آغاز سال ۱۴۰۱ توانسته‌اند در جشنواره‌های کشوری و جهانی بدرخشند، پاس داشته شد. همچنین یاد دو سینماگر استان فارس زنده‌یاد نگهدار جمالی و زنده‌یاد وحید اسلامی نیز گرامی داشته شد.

در بخش تقدیر‌های این برنامه از علیرضا توکل و سعید ذوالنوریان، مدیران پیشین انجمن سینمای جوانان فارس و نادعلی شجاعی و محمدرضا حق‌نگهدار از اساتید موفق انجمن سینمای جوانان استان فارس تجلیل شد.

از بیژن کیا و محمدحسین نیکوپور دیلمی از اساتید هفته فیلم و عکس شیراز نیز به پاس همراهی و تلاش برای آموزش نسل جدید هنرمندان فیلمساز در استان تقدیر شد.

همچنین از احمدرضا مداح به نمایندگی از عکاسان فعال در دوره کرونا تقدیر به عمل آمد.

در ادامه این برنامه از مهدی نامجو و زهرا دشت بشی برای همکاری در برنامه‌های انجمن سینمای جوانان استان فارس، احسان شادمانی برای کسب جایزه بهترین فیلم جشنواره بین المللی نهال، پویان کاظمی و محسن دانشور برای راهیابی آثارشان جشنواره ملی فیلم شهر و علیرضا میرزایی برای راهیابی فیلم مستند کوتاه مورچه‌ها به سیزدهمین دوره جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی ایران تجلیل به عمل آمد.

از محمدحسن دهقانیان، بهنام مساله، محمدتقی ناصری‌راد، مهدی احمدی، بهرام سلمانی و مهدی جعفرپور نیز برای همکاری در رویداد‌های هفته فیلم و عکس شیراز تقدیر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =