شیشه گر: استان فارس چاه نفت فرهنگی و هنری ایران است ولی متاسفانه به حال خود رها شده است

0 28

ابراهیم شیشه گر، مدیر انجمن سینمای جوانان استان فارس نیز در این مراسم گفت: دفتر انجمن سینما جوان شیراز و آباده به عنوان دو دفتر فعال انجمن در استان مدت ها است که تجهیز نشده است و نیازمند اعتبارات ویژه ای در این بخش است.

 

وی با اشاره به موفقیت چند فیلم استان فارسی در سطح ملی و جهانی طی چند ماه گذشته گفت: استان فارس به عنوان پایتخت فرهنگی ایران، با گنجینه استعداد و پتانسیل های فراونی که دارد متاسفانه یک جشنواره ملی فاخر در حوزه فیلم ندارد.

 

آیین پایانی هفته فیلم و عکس در شیراز/ ابراهیم شیشه گر/ عکس: محمدمهدی اسدزاده
آیین پایانی هفته فیلم و عکس در شیراز/ ابراهیم شیشه گر/ عکس: محمدمهدی اسدزاده

 

ابراهیم شیشه گر با اشاره به اینکه استان فارس در زمینه های مختلف فرهنگ و هنر سرآمد کشور است، گفت: تاریخ این مروز و بوم ثابت کرده استان فارس چاه نفت فرهنگی و هنری ایران است ولی متاسفانه حداقل در عرصه فیلم به حال خود رها شده است، ضرورت دارد همه برای استخراج این پتانسل های مغفول مانده برای ارتقا و اعتلای فرهنگ آینده ایران عزیز همت کنند.

 

او با بیان اینکه همه در کمبودهای فعلی مقصریم عنوان کرد: در برگزاری هفته فیلم و عکس هم مشکلات و نقایصی بود که امیدواریم با کمک هنرمندان و افراد که نقد می‌کنند برنامه های بعدی متفاوت، وزین و با کمترین نقص برگزار شود.

 

وی در انتها با تقدیر از حمایت های مدیرکل و معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: طی این مدت تمامی درخواستهای ما برای رونق فعالیت های فیلمسازی نه تنها رد نشد بلکه مورد استقبال قرار گرفت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + شش =