هنر خوشنویسی، هنری آرام‌بخش و مقدس است

در روزگاری زندگی می‌کنیم که فضای مجازی و ابزارهای الکترونیکی، دانش‌آموزان کودک و نوجوان را از زیبانویسی باز داشته است. این کار ماست که بتوانیم بستری بسازیم تا کودکان، نوجوانان و جوانان ما به سوی هنر گرایش پیدا کنند تا این شکاف بازسازی شود.

0 143

سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با همراه هادی ورشویی، مدیرگروه امور هنری و کوشیار ضیایی، کارشناس هنرهای تجسمی این اداره با حضور در انجمن خوشنویسان استان فارس، با مسئولان این انجمن به گفتگو نشستند.

موسوی‌نژادیان در این نشست یکی از ویژگی‌های برجسته انجمن خوشنویسان را آموزش‌محور بودن آن دانست و گفت: در روزگاری زندگی می‌کنیم که فضای مجازی و ابزارهای الکترونیکی، دانش‌آموزان کودک و نوجوان را از زیبانویسی باز داشته است. این کار ماست که بتوانیم بستری بسازیم تا کودکان، نوجوانان و جوانان ما به سوی هنر گرایش پیدا کنند تا این شکاف بازسازی شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، از انجمن خوشنویسان درخواست کرد تا در زمینه برگزاری جشنواره، که همراه با شناسایی توانمندی‌های هنری است، پیشنهاد دهند و افزود: هنر خوشنویسی، هنری آرام‌بخش و مقدس است؛ از این رو هنرمندان خوشنویس، همیشه نه تنها خود آرامش داشته‌اند که آرام‌بخش دیگران نیز بوده‌اند.

وی از انجمن خوشنویسان خواست تا انجمن‌های شهرستانی خود را پویا کنند و ادامه داد: برای آموزش در شهرستان‌ها نیز این اداره کل همه توان خود را خواهد گذاشت.

مجید چیزفهم دانشمندیان، رئیس انجمن خوشنویسان استان فارس نیز با یادی از زنده‌یاد استاد حمید دیرین، پایه‌گذار انجمن خوشنویسان شیراز و فارس، درباره پیشینه انجمن سخن گفت و افزود: هنر خوشنویسی که پاکی، خلوص، اخلاق، اندیشه‌ورزی و… را به همراه دارد، از دهه 1360، هوادار بسیاری داشت. در 20 سال گذشته، با چرایی‌هایی همچون افزایش کار با ابزارهای الکترونیک به ویژه همه‌گیری بیماری کرونا، با کاهش بسیاری روبرو شده است.

چیزفهم دانشمندیان ادامه داد: در نزدیک به 30 شهرستان فارس نیز انجمن‌های ما پویا هستند. در هر شهرستان که ما دست‌کم یک هنرمند خوشنویس برآمده از انجمن را داشته باشیم، انجمن را راه‌اندازی می‌کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − ده =