نخستین مجمع عمومی انجمن های ادبی استان/ نیازسنجی انجمن های ادبی شهرهای فارس

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری نخستین مجمع عمومی انجمن های ادبی فارس به پاسداشت روز قلم و به منظور نیازسنجی انجمن های ادبی در شهرستان های استان خبر داد.

0 61

غلامرضا خوش اقبال با اشاره به اینکه در استان بیش از 120 انجمن فعال داریم که تعدادی به ثبت رسیده و برخی نیز به صورت محفلی در حال فعالیت هستند، اعلام داشت: بدون شک این تمام ظرفیت انجمن های ادبی استان فارس نیست و با توجه به قابلت های ادبی که از دیرباز در استان فارس باتوجه به پیشینه فرهنگی و ادبی  وجود دارد بنیانی فراتر از عدد و رقم ها خواهد داشت.
وی افزود: پوشیده نیست که بحث انجمن های ادبی و نیروهای فعالی که در جای جای استان در حال فعالیت هستند ارزشمند ترین بازوهای توانمند و موثر ادبیات و فرهنگ فارس هستند.
معاون فرهنگی ارشاد اسلامی فارس بیان داشت: این جلسه برای اولین بار در فارس اجرا می شود، در دوره های قبل در مرکز کشور و امسال به همت و همراهی همکاران اداره کل  بگونه ای مستقل  مجمع عمومی انجمن های ادبی  روز پنجشنبه شانزدهم تیرماه جاری، ساعت 10 در سالن غزل تالار حافظ اجرا خواهد شد. این برنامه با حضور دبیران انجمن های ادبی فارس است.  در این نشست فعالیت های انجمن ها ارائه شده و برنامه ی نظر سنجی کارگاهی آموزشی انجمن های استان فارس انجام خواهد شد. در ضمن مسیر قانونی ثبت انجمن های ادبی و شیوه ثبت در سامانه ی موسسات فرهنگی هنری نیز تشریح خواهد شد.
خوش اقبال گفت: در این دیدار و محفل ادبی، با دبیران  انجمن های سراسر استان گپ و گفت و گویی دوستانه خواهیم داشت و از نزدیک مسایل و مشکلات را بررسی خواهبم کرد.  امیدواریم با جمع شدن ظرفیت و پتانسیل انجمن های ادبی استان فارس بتوانیم رویکردهای اثر بخشی را جریان سازی کرده و بصورت منظم و مدون برای سال برنامه ریزی داشته باشیم.
وی اظهار داشت: دیگر برنامه هایی که قرار است در این مجمع تشریح شود، برای اولین بر در طول تاریخ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس شکل گرفته که می توان به دوره های تخصصی ویژه اعضای انجمن به صورت علمی و مدون اشاره داشت و در آن  پس از دریافت نیازهای انجمن ها و اعضا در شهرستانهای  استان فارس قرار است کارگاه هایی به همین منظور با حضور اساتید مجرب و با هماهنگی بزرگان ادب و فرهنگ 36 شهرستان جهت ارتقاء ادبیات استان فارس و نیاز انجمن های ادبی شهرستان اجرا گردد

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − سه =